1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Hükümet İİBF Mezunlarını ne zaman duyacak?
Hükümet İİBF Mezunlarını ne zaman duyacak?

Hükümet İİBF Mezunlarını ne zaman duyacak?

İktisadi ve idari bilimler fakültesi yani İİBF mezunları atama bekliyor.

A+A-
40 Bin İİBF Mezunu Atama Bekliyor
 
Sosyal medya Twitter'da seslerini duyurmayı başaran İİBF mezunları atama istiyor. İİBF atamaları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak devletten yeni bir düzenleme bekleniyor.
 
400 bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu kadro için Twitter'ı salladı. Hashtag'lerle kısa sürede Türkiye gündemine girmeye başaran 400 bin İİBF'liye ünlü isimlerde destek verdi. Seslerini Maliye Bakanlığı'na duyurmaya çalışan ve açılan kadro sayısının çok az olduğunu belirten 400 bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi kadro taleplerini dile getirdiler. Memurhaber.com ekibi olarak 400 bin İİBF mezununa gereken desteği vererek, kadro taleplerini gereken kurumlara iletiyoruz. 400BinİİBFli Adalet Bekliyor hashtag'ıyla atılan twitlerden bazılarında medyanın neden sesleri olmadıklarına dikkat çekiyorlar.
 
İİBF ( İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) mezunları aslında fazla birşey istemiyor, İstedikleri ; görmezden gelinmemek,hor görülmemek,atanmak tek istedikleri adalet aslında…
 
KPSS sınavına giren Her 3 Adaydan 2′si İİBF mezunu fakat İİBF mezunlarına verilen kadrolar ise Mezun sayısına oranla oldukça komik duruyor. Örneğin 2012 KPSS  Lisans Sınavına 920 Bin Aday girmiş bu Adaylardan 350 Bin'i İİBF mezunu. Yani Sınava Giren Sayısının Yüzde 40′ı İİBF mezunu.  2012′de İİBF mezunlarına verilen kadro sayısı  ise oldukça komik rakamlardan ibaret,Toplam Kadro Sayısının Yüzde 5′i bile değil..
 
İİBF mezunlarının haklı oldukları bir diğer konu ise Kendilerine ait Olan kadroların 4001′e açılması Örneğin Maliye Bakanlığı kadrolarının 4001′den tercih yapması Tüm İİBF mezunlarını oldukça mağdur etmekte ve geleceğine karamsar bir şekilde bakmasına sebep olmaktadır.
 
Tüm bunlar Bir araya gelince İİBF mezunları ”Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır”  sloganıyla Bugün Saat 23:00′da Twitter Üzerinden Seslerini duyurmaya çalışacak.
 

HABERE YORUM KAT