1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hukuki süreç başlıyor
Hukuki süreç başlıyor

Hukuki süreç başlıyor

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), tarımsal sulama nedeniyle oluşan elektrik borçlarına yönelik düzenlenen 'Helalleşme Kampanyası'na katılan çiftçilere teşekkür ederek, borcu bulunan ve kampanyadan yararlanmayan çiftçilerin yasa ge

A+A-

DEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde tarımsal sulama yapan ve elektrik borcu bulunan çiftçilerin mağdur olmaması için Türkiye'nin en ucuz elektriğinin bölge çiftçisine sunulduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, DEDAŞ'ın kampanya süresince mevcut elektrik borcu tutarının dörtte birini ödemeleri karşılığında 2014 yılında bir daha herhangi bir ücret alınmayacağı hususunda çiftçilere söz verildiği hatırlatıldı.

DEDAŞ açıklamasında, gerek kurum iletişim merkezlerine, gerekse ilgili bankalara gelerek DEDAŞ ile anlaşan çiftçilere teşekkür edildi. Bundan sonra yaşanacak sürece dikkat çekilen açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı ve şirketin ortaya koyduğu çok cazip tekliflere rağmen anlaşma yoluna gitmeyen ve bedelini ödemeden tarımsal sulamada elektrik kullanan çiftçilerin yasa gereği elektrik enerjilerinin kesileceği ve hukuki süreçlerin başlatılacağı uyarısında da bulunuldu.


(YRT-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT