1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hüdapar ziyareti
Hüdapar ziyareti

Hüdapar ziyareti

MÜSİAD Diyarbakır Şubesi Başkanı Özşanlı, Hüda-Par İl Başkanlığını ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

A+A-
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı, IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler nedeniyle Hüda-Par İl Başkanlığını ziyaret etti.
 
Özşanlı, beraberinde Başkan Yardımcısı Ramazan Azboy ve dernek üye bir grup iş adamı ile Hüda-Par İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ile görüştü.
 
Yaşanan olaylardan dolayı geçmiş olsun dileğinde bulunan Özşanlı bir daha bu tür olayların yaşanmamasını dilediklerini söyledi.
 
Tanrıkulu da, olayın mağdur tarafı olduklarını savunarak, "Zulme, hakarete, saldırıya uğrayan, vahşice katledilen bizleriz. Biz sokaklara çıkıp çatışmalara girmedik" dedi.
 
HÜDA PAR'A ZİYARET
 
"Olayın saldırganları ve failleri belli iken bu insanları piyasaya sürüp halkın malına ve canına kasteden, halka hizmet eden kurumları talan edenleri kınamak gerekir" diyen Tanrıkulu, olaylar kınanmadığı sürece yaşananların süreceğini savundu.
 
Saldırıların planlı olduğunu ileri süren Tanrıkulu, şunları kaydetti:
 
"Bölgenin birçok yerinde saldırıya uğradık. Birçok sivil toplum kuruluşu kuşatıldığı için 12 saat boyunca mahsur kalanlar oldu. Vahşice katledileceklerdi. Allah onlara o fırsatı vermedi. Olaylarda kendilerine bir hedef seçerek o hedefe konsantre olmuş bir grup vardı."
 
Özşanlı, 30 yıldır bölgenin ve insanların çok acı çektiğini dile getirerek, sağduyu çağrısında bulundu.
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT