1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. HÜDA PAR'dan İHA muhabirine geçmiş olsun ziyareti
HÜDA PAR'dan İHA muhabirine geçmiş olsun ziyareti

HÜDA PAR'dan İHA muhabirine geçmiş olsun ziyareti

DİYARBAKIR- Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Kayapınar İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Demir ile İl Başkan Yardımcısı Şükrü Aksoy, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi’nde çıkan olaylarda saldırıya uğrayarak yaralanan İhlas Haber Ajansı (İHA)

A+A-

Ziyarette konuşan Demir, Emek’in olaylarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını ve halkı bilgilendirmek amacıyla olay yerine gittiğini belirtti. Mehmet Demir, "Ancak burada istenmeyen bir olayla karşı karşıya gelmiş.

Bu vesile ile kendisini ziyarete geldik. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz. İnşallah bundan sonra böyle olaylar yaşanmaz ve kimse üzülmez. Basın özgürlüğü denen bir şey var. Sadece Türkiye’de değil, dünyada bu var. Basın elbetteki olayların olduğu yere gidecek ve halkı bilgilendirecek. Basına saldırılar aslında suçluluk psikolojisi ile yapılıyor. Biz basın özgürlüğünün sürekli yayılmasını ve bundan yana olduğumuzu her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Basın halkın gözü, kulağıdır. Dolayısıyla basına yapılan saldırı, halka yapılmıştır” dedi.


İHA muhabiri Burak Emek ise heyete evine yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti. 


(MP-AKK-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler