1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hüda-Par'dan Dicle'ye çıkarma
Hüda-Par'dan Dicle'ye çıkarma

Hüda-Par'dan Dicle'ye çıkarma

DİYARBAKIR- Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ile beraberindekiler, PKK tarafından kaçırılan Hüda-Par Dicle İlçe Başkanı Ercan Alparslan'ın ailesini ziyaret etti.

A+A-

Aileyi ziyaret esnasında bir konuşma yapan Tanrıkulu, Alparslan'ın ailesine her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Tanrıkulu, "2 gün önce Mardin'de uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Mehmet Uğurtay'ın cenaze işlemleriyle uğraşırken, Ercan Alparslan kardeşimizin kaçırıldığı haberini aldık. Cenazelerle uğraştığımızdan dolayı bugün aileyi ziyaret ederek geçmiş olsun demek için buraya geldik.

Alparslan'ı kaçıran zihniyetin, adam kaçırma veya insanları katletmekle halkımızı sindiremeyeceklerini bilmeleri lazım. Halkımız Kemalist rejimin baskılarını kabul etmediği gibi Marksist, Leninist düşüncenin yapabileceği faşist uygulamaları da kabul etmeyecektir" dedi.

Daha sonra basın açıklamasını okuyan Hüda-Par Vedat Turgut, Kürt halkının İslami bir yapıya sahip olduğunu vurgulayarak, "Piran'a gelme sebebimiz, Dicle İlçe temsilcisi Ercan kardeşimizin PKK tarafından kaçırılmasıdır.

Kafir ve zalimler bilsinler ki tarih boyunca Nemrutlar İbrahimlere karşı nasıl mağlup olduysa, Firavunlar Musa'lara karşı nasıl mağlup olduysa, Ebu Cehiller, Utbeler ve Şeybeler Hz. Muhammed'e (sav) karşı nasıl mağlup olduysa PKK, BDP, KCK zalimleri bilsin ki onlarda mağlup olmaya mahkumdurlar. Kürt halkı İslami'dir. İslami olmayan hiçbir oluşum burada yer bulamaz. Buradan sesleniyoruz. Ercan kardeşimizi derhal bırakın. Başkanlarına, milletvekillerine ve müteahhitlerine sesleniyoruz.

Bu büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun altından kalkamazsınız. Tarih, bir daha tekerrür etmesin istiyorsanız ivedi bir şekilde zulümlerinize son verin. Zira Müslüman halk sizi affetmez ve affetmeyecektir" ifadelerini kullandı.


(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT