1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüda-Par'dan 3 seçim bürosu
Hüda-Par'dan 3 seçim bürosu

Hüda-Par'dan 3 seçim bürosu

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından 3 seçim lokali daha açıldı.

A+A-

Hür Dava Partisi(HÜDA PAR) Diyarbakır il Başkanlığı tarafından Seyrantepe, Pirinçlik ve Özerlik seçim lokallerinin açılışları gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılışlara Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı Av. M.Hüseyin Yılmaz, Bağlar Belediye başkan Adayı Vedat Turgut, Sur ilçe belediye başkan Mahmut Uçar ve Kayapınar Belediye başkan adayı Av. Şaban Dalgın katıldı.

Kur'an-I Kerim tilavetiyle başlayan programlarda başkan adayları birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmalarda parti programlarında yer verilen maddelere işaret edilerek, belediyelerin kazanılması durumunda, halkın malının yetim malı gibi görüleceğine ve ayrımın olmadığı bir belediyecilik anlayışının hakim kılınacağına vurgu yapıldı.

Pirinçlik seçim lokalinin açılışında konuşan Diyarbakır Büyükşehir belediye başkan adayı Av. Hüseyin Yılmaz, diğer seçim bürolarının açılışına giderken, görüldüğü gibi Pirinçlik'in de alt yapı hizmetlerinin hiç olmadığını belirterek, hatta seçim bürosunun tam arkasında bulunan kanalizasyonun patladığını, bir kaç evin avlusunu kirli suyun bastığını ve hastalıklara davetiye çıkardığını ifade etti.

Özerlik seçim lokalinin açılışnda konuşan Vedat Turgut ise, içinde oldukları davanın Hz. Resulullah (s.a.v)'in, Ashab-ı Kiramın ve Hz.Hüseyin'nin davası olduğunu söyledi.

Turgut, halkın kendilerini iyi tanıdığını ve kendilerinin de halkı tanıdıklarından söz etti. Özerlik'e müjdelerin olacağını söyleyen Turgut, “Nasıl ki Allah'ın Rasulü sahabelerine İran'ın, Kisra'nın müjdesini verdiyse biz de Özerlik'e bu müjdeyi veriyoruz. Kürdistanda HÜDA PAR açıldı. Ve Kürdistan'ın kapıları müslümanlara açıldı. Ve Kürdistan şimdi yeni gülistan oldu.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan dualar ve tekbirler eşliğinde, seçim lokallerinin açılışı kesilen kurdelelerle gerçekleşti.

HABERE YORUM KAT