1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı
Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı

Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı

DİYARBAKIR- Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Kardeşlerimizin Allah'ın rızası için yokluklara, baskılara ve engellemelere aldırmadan, işini gücünü bırakıp ev ev köy köy yaptıkları ziyaretler bizim için seçimin en güzel sonucu

A+A-

Yapıcıoğlu, yaptığı açıklamada, kendilerine oy veren veya vermeyen tüm insanların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Seçimde, sağduyu ve sükunet tercihinde bulunan herkese teşekkür eden Yapıcıoğlu, seçimlerin yaşanan birkaç acı hadise dışında sakin bir şekilde geçtiğini kaydetti.

Yaklaşık 15 aydır kurulmuş bir parti olduklarını, ilk seçimde ise halka partilerini ve amaçlarını tanıtmayı hedeflediklerini aktaran Yapıcıoğlu, başarıyı Allah'tan beklediklerini, olumsuz sonuçlarla ümitsizliğe kapılmayacaklarını bildirdi.

"Kardeşlerimizin Allah'ın rızası için yokluklara, baskılara ve engellemelere aldırmadan, işini gücünü bırakıp ev ev köy köy yaptıkları ziyaretler bizim için seçimin en güzel sonucuydu. Şimdiye kadar hiç gidilmemiş yerlerde bize, sadece kapılarını değil, gönüllerini de açan ve 'sizi bekliyorduk' diyen insanımızın teveccühlerine şahit olmak bizim için seçimin en güzel sonucuydu" diyen Yapıcıoğlu, aldıkları sonuçları da Allah'ın takdiri, ikramı ve ihsanı olarak gördüklerini vurguladı.

Halkın Hüda Par ile ilk defa tanıştığını bildiren Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

"Sandıkta istediğimiz sonuçları alamayışımız tam olarak bilinmediğimizi ve bundan sonraki süreçte daha çok çalışarak bunu gidermemiz gerektiğini göstermiştir. Şuna emin olabilirsiniz ki, kazanan üslubu çirkinleştirmeden, her türlü engellemeye, karalamaya, kıt imkanlara hile ve baskıya rağmen, ihlasla, yorulmadan, yılmadan çalışan kardeşlerimiz olmuştur. Hakkın rızası için halka siyaset yoluyla da hizmete talip olduk. Belediyelerin imkanlarını halk için, toplumun ıslahı için kullanmak şimdilik nasip olmadı. Henüz yolun başındayız."

Yapıcıoğlu, seçim sonuçlarının halka ve İslam ümmetine hayırlı olmasını diledi.


Muhabir: Ömer Yasin Ergin, Nurten Aslan
Yayınlayan: Erdem Gültekin 

HABERE YORUM KAT