1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı
Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı

Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu açıkladı

DİYARBAKIR- Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Halkın değerlerine, inancına, kılık kıyafetlerine savaş açtılar, halkı dönüştürdüler. Şimdi de onların kötü bir kopyaları CHP'yi taklit ederek yeni bir Kürt kimliği için çalışıyor

A+A-

Yapıcıoğlu, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, siyasetin çirkin üslubunu hiçbir zaman kullanmayacaklarını, kapı kapı dolaşıp halka kendilerini tanıttıklarını belirterek, halkın yoğun bir teveccühü ile karşılaştıklarını söyledi.

  "Halkın değerlerine, inancına, kılık kıyafetlerine savaş açtılar, halkı dönüştürdüler. Şimdi de onların kötü bir kopyaları CHP'yi taklit ederek yeni bir Kürt kimliği için çalışıyorlar. Kürtler İslam kimliğini unutsun diye yıllarca Şamanizm'e dönüş tartışmaları yaptılar" diyen Yapıcıoğlu, İslam'ın tertemiz ve mutlak adalet olduğunu kaydetti.

İslam'ın mutlak adaleti uygulandığı takdirde hiç kimseye adaletsizlik yapılamayacağını anlatan Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Kürtler iki parti arasında sıkıştı. Bu millet iki parti arasında sıkışmaktan kurtulmuştur. Artık Hüda Par var. Artık sizin içinizden çıkan sizinle aynı yerde duran ve yıllardır beraber yaşadığınız insanlar var. Seçim sonrasında bazıları 1 Nisan şakası yapıldığını sanacaklar ama Hüda Par gerçek anlamda bu milletin desteği ile yönetime gelecek."

Hüda Par Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Yılmaz ise toplumun tüm kesimlerini kapsayacak projeleri olduğunu aktardı.

Evlenemeyen gençleri evlendirmek için projelerinin bulunduğunu bildiren Yılmaz, şöyle dedi:

"Fakir ve muhtaçları barındırma, yedirme, içirme gibi ihtiyaçları için projelerimiz var. Geçmişte yaptığımız hizmetlerimiz gelecekteki çalışmalarımızın teminatıdır diyebiliriz. Toplum gittikçe bozuluyor. Diyarbakır'da 12 bin hırsız olduğu söyleniyor. Fuhuş, sokak aralarına kadar inmiş. Buna bir 'dur' demek gerekiyor. Bunun yolu da idarenin dindar idarecilerin elinde olması ile olur. Bizler Hüda Par yöneticileri olarak nebilerin ve sahabelerin özelliklerini alarak yola çıktık. Bu noktada da bu şehrin yönetimine talibiz ve sizlerin desteğini istiyoruz."


Muhabir: Nurten Aslan
Kaynak: Ömer Yasin Ergin
Yayınlayan: İbrahim Yakut 

HABERE YORUM KAT