1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Hizmetsiz köy kalmayacak...'
'Hizmetsiz köy kalmayacak...'

'Hizmetsiz köy kalmayacak...'

Mahalle ve köy muhtarlarıyla yemekte bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Diyarbakır İl Özel İdaresi'ne bağlı bulunan 11 köyün, Mart 2014 seçimlerinden itibaren Yenişehir ilçe sınırlarına dahil olup mahalle statüsüne kavuşacağını b

A+A-

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, BDP MYK (Merkez Yürütme Kurulu) üyesi Hüseyin Koçuk , BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, BDP Diyarbakır  Yenişehir İlçe Eş Başkanı Ayfer Bakır, köy muhtarları ve köy meclisi üyeleri Silvan yolu üzerinde bulunan bir restoran'ta Yenişehir belediyesinin düzenlediği yemekte bir araya geldiler.

Verilen yemekte kısa bir konuşma yapan Kurbanoğlu , İl Özel İdaresi'ne bağlı bulunan 11 köyün, Mart 2014 seçimlerinden itibaren Yenişehir ilçe sınırlarına dahil olup mahalle statüsüne kavuşacağını belirterek buralara de gerekli hizmetlerin verileceğini kaydetti.

KÖY KOMİSYONLARINA DESTEK

Kurbanoğlu, “ Belediyemize bağlı 22 köy bulunmaktaydı. Diyarbakır İl özel İdaresine bağlı bulunan 11 köy, önümüzdeki 2014 seçimlerinden itibaren Yenişehir ilçe sınırlarına dâhil olup, 2014 tarihinden itibaren mahalle statüsüne kavuşacaktır. Bu süreç içerisinde yapılacak hizmetler için, geçtiğimiz Ramazan ayında köylere yönelik bir çalışmamız oldu.Köy halkı ve köy muhtarlarıyla sohbet amaçlı bir araya geliyorduk. Yapılan sohbetler neticesinde köy halkı kendi temsilci ve komisyonlarını  oluşturdu. Bu çalışmaları önemsiyor ve destekliyoruz" dedi.

MUHTARLARA 1 EYLÜL DAVETİ

Başkan  Kurbanoğlu, Diyarbakır'da yapılması planlanan 1 Eylül Dünya Barış Günü bölge mitingi için de muhtarlara davette bulundu.Kurbanoğlu, "Hangi siyasi görüşte olursa olsun, orada barış taleplerini haykırmak ve birlikteliklerini göstermek amacıyla tüm Kürtleri  İstasyon Meydanı'nda yapılacak mitinge davet ediyoruz. O gün herkes orada olarak gerekli mesajları vermelidir. " dedi.

HABERE YORUM KAT