1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hizmeti engelleyenlere uyarı
Hizmeti engelleyenlere uyarı

Hizmeti engelleyenlere uyarı

Diyarbakır Gürdoğan mahallesinde DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarını engelleyen bazı mahalle sakinlerine seslenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Eşref Güler, “Bir yıl boyunca ekiplerimiz bu dereye müdahale etmek istedi” dedi.

A+A-

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan vekili Eşref Güler, Gürdoğan Mahallesi'nde DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarını engelleyen bazı mahalle sakinlerini uyardı. Gürdoğan Mahallesi'nde bazı vatandaşlar “bahçelerimiz zarar görür” düşüncesiyle, DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün başlattığı kanal çalışmasını engelleme girişiminde bulunou. Soruna neden olan dere yatağında bir yıldan bu yana çalışma yürüten ve 1 kilometrelik alanın yüzde 90'nına kanalizasyon hattı döşeyen DİSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, mahallenin ortasında yer alan 100 metrelik alandaki çalışmayı bazı mahallelilerin engellemesi nedeniyle tamamlayamıyor.

Yaşanan sorunu yerinde görmek için Gürdoğan Mahallesi'ne giden Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Güler ve Kanalizasyon Daire Başkanı Turan Polat, mahalle muhtarı Ramazan Akçiçek ile görüştü. Dere yatağı çevresinde incelemelerde bulunduktan sonra açıklama yapan Güler, köyden kente göç eden yurttaşların rastgele ev yapması nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, bu sorunun altyapı çalışmalarında belli zorluklara neden olduğunu söyledi.

Güler, Gürdoğan Mahallesi'nde DİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin derenin yukarı ve aşağı kısımlardaki çalışmayı tamamladığını, ancak mahallenin tam ortasında yer alan ve sağlıksız koşulların oluşmasına neden olan bölümün mahalle sakinlerinin engeline takıldığını ifade ederek, “Bir yıl boyunca ekiplerimiz bu dereye müdahale etmek istedi. Araçlarımızla kepçelerimizle geldik ancak bir türlü müdahale edemedik. Her defasında vatandaşımızı zorlamak istemediğimizi söyledik. Ancak yine de sorun bugüne kadar sürdü. Bu konuda sıkıntı çıkarılmaya devam edilirse yasal yollara başvuracağız. Çalışmayı engelleyen mahalle sakinlerini son kez uyarıyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinin daha sağlıklı, daha temiz bir çevrede yaşaması için ellerinden gelen çabayı ortaya koyduklarını kaydeden Güler, “Ancak bu sorunun çözümü konusunda kararlıyız. Tüm mahalleden destek istiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT