1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hizmet Kalitesi artacak
Hizmet Kalitesi artacak

Hizmet Kalitesi artacak

Diyarbakır Valisi Toprak: ''Hastane birlikleri sisteminin faaliyete geçmesiyle, sağlık alanında çok iyi hizmetler olacak'' .

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, ''Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerin işleyişini tek bir çatı altında toplayacak olan hastane birlikleri sisteminin faaliyete geçmesiyle, sağlık alanında çok iyi hizmetler olacak'' dedi.
 
GENEL SEKRETERİ KABUL ETTİ
 
Vali Toprak, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Sait Avar ve yeni oluşturulan Hastane Birliği Diyarbakır Genel Sekreterliği'ne atanan Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu'nu makamında kabul etti.Sistem hakkında bilgi veren Toprak, şöyle konuştu:
 
İYİ HİZMETLER ÜRETİLECEK

''Diyarbakır, son dönemlerde yapılan devasa sağlık yatırımları sonucunda gerek modern ve tam donanımlı hastane binaları gerekse uzman sağlık personeli açısından, bölgede bir çekim merkezi haline geldi. Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerin işleyişini tek bir çatı altında toplayacak olan hastane birlikleri sisteminin faaliyete geçmesiyle, sağlık alanında çok iyi hizmetler olacak. Hastane Birlikleri Sekreterliği, vatandaşa en iyi şekilde hizmet görecek.''

Toprak, Kurtoğlu'na yeni görevinde başarılar diledi. Kurtoğlu da sistemin başarılı bir şekilde uygulanması için bütün gayretleriyle çalışacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT