1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hizmet alımı işçilerle toplantı
Hizmet alımı işçilerle toplantı

Hizmet alımı işçilerle toplantı

Bağlar Belediyesi'nde, Eş Başkanların katılımıyla hizmet alımı işçilerle geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi.

A+A-

Belediye yönetimi ve işçiler karşılıklı sorunların çözümü noktasında ortak tartışma yürüttü.

Bağlar Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Birsen Kaya Akat, Eşref Güler, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri ile yüzlerce hizmet alımı işçisi katıldı. Bir dakikalık saygı duruşun ardında başlayan toplantının açılış konuşmasını Eş Başkan Birsen Kaya Akat yaptı.

Akat, son süreçte yaşanan siyasi ve toplumsal olayların yoğunluğundan dolayı işçilerle bir araya gelemediklerini belirterek, “ Yaklaşık 7 aydır yönetime geldik. Bizden kaynaklı olarak arkadaşlarımızla bir araya gelemedik. Bundan dolayı da emekçi arkadaşlarımıza bir özür borcumuz var. Maalesef yönetime geldiğimizden beri Rojava ve Şengal'da yaşanan sorunlardan kaynaklı emekçi arkadaşlarımızla bir araya gelemedik. 800 civarı emekçi arkadaşımızla sorunlarımızı tartışmak ve çözüm bulmak için bu toplantıya ihtiyaç duyduk” dedi.

'Burada hepimiz arkadaşız'

Akat'ın ardından konuşan Belediye Eş Başkanı Eşref Güler ise sürece değinerek, “ Süreçten kaynaklı emekçi arkadaşlarımızın sorunlarını tartışmak arka planda kaldı. Bütün bunlar süreç böyle olunca bu sorunları tartışmayacağız anlamına gelmiyor. Biz burada hepimiz arkadaşız. Dün nasıl mahallede farklı mücadele alanlarında nasıl arkadaş isek bu günde emekçi yoldaşlarımızla aynı şekilde yoldaşlığımız devam ediyor” dedi.

Eş Başkanların açılış konuşmalarının ardında, işçiler söz hakkı aldı. Sorunlarını dile getiren işçiler, bu tür toplantıların daha sık yapılmasında fayda gördüklerini söyledi. Toplantı Belediye yönetimi ve işçilerin karşılıklı sorunların tartışılmasıysa sürdü.

 

HABERE YORUM KAT