1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hırsızlık olayları esnafı çileden çıkardı
Hırsızlık olayları esnafı çileden çıkardı

Hırsızlık olayları esnafı çileden çıkardı

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Sakarya Caddesinde yapılan hırsızlık olayları esnafı adeta isyan edere hale getirdi.

A+A-

Esnaf ve çevre sakinleri hırsızlık olaylarının bir türlü önü alınmadığını dile getirerek yetkililerin bir an önce soruna el atmasını istedi.

Genelde Diyarbakır'da özelde ise Sakarya Caddesinde yapılan hırsızlık olaylarından dolayı, edildiklerini dile getiren esnaf Yakup Tanrıverdi," Devlet yetkilileri burada yapılan hırsızlık olaylarına müdahale etsin halk onların yüzünden buralarda alışveriş yapmıyor hırsızlara müdahale yapılması gerekiyor halk alışveriş yapmadığında bizlerde kiramızı ödeyemiyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.

Her geçen gün hırsızlık olaylarının artığını söyleyen ve Sakarya Caddesinde esnaf olan Bünyamin Gül ise," Hırsızlık olayları burada çete haline dönüşmüş gruplar halinde gelip hırsızlık yapıyorlar kimsede bu hırsızlara müdahale etmediği için her geçen gün hırsızlık olayları artıyor hırsızlık olaylarına bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor"dedi.

Gül daha sonra, hırsızların manevi yönden eğitilmesi gerektiğini söyleyerek,"Hırsızların bilinçlendirilmesi lazım birçok yönden bilinçlendirilmeli devlet hırsızlara yönelik bilinçlendirme programları yapılması lazım hırsızlık veya madde bağımlıları ile ilgili bilinçlendirmeler tam olarak yapılmıyor onları kendi hallerine bırakmışlar" ifadelerini kaydetti. (Yakup Moğulgani-Fikret Kavgalı)