1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hırsızlık olayını DNA testi çözdü
Hırsızlık olayını DNA testi çözdü

Hırsızlık olayını DNA testi çözdü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yaklaşık 6 ay önce bir markette yaşanan çelik kasa hırsızlığı olayı, DNA testi ile çözüldü.

A+A-

Diyarbakır Caddesi üzerinde yaklaşık 6 ay önce bir marketin arka duvarını delen hırsız ya da hırsızlar markete girmiş ve patlattıkları çelik kasadaki 18 bin 300 lira ile yaklaşık 2 bin lira değerindeki sigaraları alarak kayıplara karışmıştı. Olay sonrasında Çermik Emniyet Amirliği ile Ergani Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Amirliği ekipleri tarafından yapılan titiz çalışma sonucu hırsızlığı gerçekleştiren faillerden G.D. tespit edildi.

Marketin çevresinde inceleme yapan güvenlik güçleri, bölgede elde ettikleri delillerden birini DNA testi için laboratuvara gönderdi. Elde edilen delilin üzerindeki ter, faillerden birinin DNA'sı ile eşleşti. Bunun üzerine vücut terinden faillerden birinin kimliği belirlendi. Hırsızlık olayına karıştığı DNA testi ile tespit edilen G.D.'nin başka bir suçtan dolayı şu anda cezaevinde olduğu, olayla ilgili diğer faillerin kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.