1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hiçbir ücret talep edilmiyor
Hiçbir ücret talep edilmiyor

Hiçbir ücret talep edilmiyor

Çınar ilçesine bağlı Özyar köyünde elektrik sayaçlarının değiştirilmesine tepki gösteren köylülerin elektrikleri kesildi.

A+A-

İddiaların doğru olmadığını belirten DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Asım Aydın, “Elektrikler kesintiden dolayı kesilmiştir” dedi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde DEDAŞ yetkilileri jandarma eşliğinde, köylerde daha önce takılan dijital sayaçları, yenileri ile değiştirmek istemesi halkın tepkisine neden oldu. Köylüler elektrik cihazlarında kamera ve dinleme cihazları olduğunu iddia ederek, cihazların takılmasına tepki gösterdi. Köylülerin sayaçların takılmasına tepki göstermesi üzerine Çınar'ın Özyar köyünde elektriklerin kesildiği iddia edildi. Sayaçların takılmak istendiği Özyar (Xatun) köyü sakinlerinden Hikmet Temel, “Bizim sayaçlarımız zaten dijital, gelip sayaçlarımızı sökmek istediler. Biz izin vermedik. Sayaç değiştirme bedeli olarak bizden 200 ile 600 TL arasında değişim ücreti talep ediyorlar. Biz buna izin vermiyoruz. Jandarma ekipleri ile geldiler. İzin vermeyince trafodan elektriklerimizi kestiler” dedi.

'Hiçbir ücret talep edilmiyor'

DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Asım Aydın ise, iddiaların doğru olmadığını belirterek, “Elektrik sayaçlarının değiştirilmesi, yüklenici bir firmaya verdik. Değişim bedeli olarak kesinlikle hiçbir ücret talep etmiyoruz. Bu kesinlikle kurumumuz tarafından karşılanacak. Eski sayaçlarda oynama yapılarak kaçak kullanılmışsa bunun hakkında da herhangi bir işlem yapmacağız. Yüklenici firma ile köylere giden askerler ise olası bir olaya karşı güvenlik amacıyla orada bulunmaktadır. Köylülerin evine zorla girme gibi bir durum söz konusu olamaz. Elektrikler kesintiden dolayı kesilmiştir” diye konuştu.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT