1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Hiçbir sağlık çalışanı hiçbir hastayı mağdur etmez'
'Hiçbir sağlık çalışanı hiçbir hastayı mağdur etmez'

'Hiçbir sağlık çalışanı hiçbir hastayı mağdur etmez'

Son zamanlarda Diyarbakır ilinin özellikle Sur ilçesinde yaşanan yoğun çatışma ortamı ve kaos tüm şehri tedirgin ve mutsuz etmektedir.

A+A-

Bu çatışma sürecinden en fazla etkilenenler başta Diyarbakır halkı olmak üzere, kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarıdır.  Sosyal medya ve güneş gazetesi tandanslı haberler Dicle Üniversitesi Hastanelerinde çalışan tüm personelleri derinden üzmüş ve mesleki saygınlık noktasında hayal kırıklığına uğratmıştır.


Dicle Üniversitesi hastaneleri özellikle son beş yılda devrim niteliğindeki hizmetleriyle hem bölgeye hem komşu ülkeler arasında sağlık alanında parlayan yıldız konumuna gelmiştir. Bu hak ettiği konuma gelinceye kadar hemşiresinden doktoruna tüm çalışanları fedakârlık, özveri ve kendilerinden ödün vermişlerdir. Dolayısıyla bu mesnetsiz haberler Hemşire ve Doktorları derinden üzmüştür. Çünkü hiçbir sağlık çalışanının mesleki etik doğrultusunda hiçbir hastayı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum.


İspatsız ve belgesiz sadece iddia olmaktan öteye gitmeyen açıklamalarla Dicle Üniversitesi Hastaneleri sağlık çalışanlarının zan altında bırakılmamasını talep ederek, kaynaksız hiçbir iddiaya kamuoyu tarafından itibar edilmemesini temenni ediyorum.


Dicle Üniversitesi Hastaneleri son bir ayda onlarca kurşuna hedef olmasına rağmen, hayati tehlike altında bile insanüstü çabayla hizmet üreten sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu kaybetmesine yönelik üzücü haberlerin herhangi bir gerçekle bağdaşacak yanı mevcut değildir.


Bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her alanından şiddetin yok olmasını ve sağlık çalışanlarının hastalara şifa vermek için yoğun çabalarının devam edeceğini belirtiyorum. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler