1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Hiçbir engel halka hizmetimizi engellemeyecektir'
'Hiçbir engel halka hizmetimizi engellemeyecektir'

'Hiçbir engel halka hizmetimizi engellemeyecektir'

Kayapınar Belediyesi’nin Medya Mahallesi Kuçe bölgesinde yaptığı kilitli taş döşeme çalışmasının bazı medya organlarında “ PKK’nın yeni hedefi Medya Mahallesi mi ?” haberlerine Belediye Eşbaşkanları, mahalle muhtarı ve sakinleri tepki gösterdiler.

A+A-

Kayapınar Belediyesi çoğunluğu göç mağduru Medya Mahallesi’nde ara sokaklarda yaptığı kilitli taş döşeme çalışmasının bazı medya organlarında “PKK’nın yeni hedefi Kuçe Mahallesi mi?” haberleri üzerine çalışma bölgesine giden Kayapınar Belediye Eşbaşkanları, kilitli taşların barikatlar için belediye tarafından bırakılıyor haberini yapan haber sitelerine sert tepki gösterdi.

Kayapınar Belediye Eşbaşkanı M. Ali Aydın “Halkımızın ulaşımda sorun yaşamaması için mahallemizde 11 aydan bu yana kilitli taş döşeme çalışması yapmaktayız. Bu güne kadar 65 bin metrekare kilitli taş döşenmiştir. Mahalledeki çalışma bir aylık sürede tamamlanacaktır. Ancak bazı medya organları halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması için yaptığımız hizmeti çarpıtarak tek taraflı haber yapmışlardır. Belediye olarak halka hizmeti sürdüreceğiz. Hiçbir engel halka hizmetimizi engellemeyecektir” şeklinde konuştu.


Suç duyurusunda bulunacağız
 

Belediyemizi karalamaya dönük yanlış haber yapan basın organları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Belediye Eşbaşkanı Fatma Arşimet, “Belediyemizin yaptığı çalışmaları yanlış ve çarpıtarak haber yapıp servis eden basın organları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bizim için önemli olan halkımızın memnuniyetidir. Bu anlamıyla hizmetlerimiz sürecektir” şeklinde ifade etti. 


Mahalle halkı belediye hizmetlerinden memnun 


Belediyenin mahalleyi büyük bir sorun olan çamurdan kurtardığını, bazı kesimlerin ise çamur atmaya çalıştığını belirti Medya Mahallesi Muhtarı Ercan Aslan ise yaptığı açıklamada,  “Belediyemiz büyük bir alana sahip olan mahallede yaptığı çalışmayla mahalleyi yaşanılabilinir bir hale getirdiği için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Mahallelimiz belediyenin hizmeti için sürekli teşekkürlerini belirtiyorlar” dedi.

Kayapınar Belediyesi haberi servis eden İLKHA haber ajansı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklarken, birçok basın kuruluşunda yer alan haberde servis edilen sözde Medya Mahallesi’nde çekildiği belirtilen bir fotonun daha önce basına yansıyan Şırnak Cizre ilçesindeki bir barikat fotosu olmasının haberin ne amaçla yapıldığının kesin kanıtı olduğu belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT