1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Heykelleri değil insanları yaşatalım'
'Heykelleri değil insanları yaşatalım'

'Heykelleri değil insanları yaşatalım'

Memur-sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus MEMİŞ, son günlerde Lice'de yaşanan olaylar üzerine bir açıklama yayınladı.

A+A-

Yayımlanan açıklamada; “PKK'nın yaptığı açıklama kendi içindeki derin yapıların halkı yeni bir çatışma zeminine çekmeye yönelik türden bir faaliyetlerin olduğu anlaşılmıştır.

Çözüm sürecin ilerlemesiyle birlikte derin yapılar kendi kan politikalarını dayatarak halkı yıllardır çatışma ortamından kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi için hiçbir adım atmayan bu zihniyet, Yeni mağduriyetler oluşturma peşindedirler. Kürt halkı yıllardır bölgemizde heykel dikme uygulamalarını tasvip etmemiştir” denildi.

Memiş; heykel dikme furyalarına tepki gösteren halk yeni heykel hadisesini de benimseyeceğini belirterek; “Sistemin, heykel dikme furyalarına tepki gösteren bu halk yeni heykel hadisesini benimsemeyecektir. Halkın huzur, barış, birliğini ve güvenliğini tehdit eden bu tür yapıları kınıyor, halk bu derin yapılara karşı daha duyarlı olmalı ve derin yapılara karşı tepkisini net ortaya koymalıdır. Toplum olarak heykelleri değil insanları yaşatalım; bunun da olabilmesi için çözüm sürecine bütün kesimlerin destek vermesi lazım” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT