1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hewlerli iş kadınları Baydemir'i ziyaret etti
Hewlerli iş kadınları Baydemir'i ziyaret etti

Hewlerli iş kadınları Baydemir'i ziyaret etti

Hewler'de faaliyet yürüten Kürdistan İş Kadınları Derneği (Komelaya Karsazên Xanimên Kurdîstanî) başkanı ve üyelerinden oluşan işkadınları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Başkanvekili Hafize İpek konuklarıyla kahvaltıda buluştu. Aralarında Kürdistan İş Kadınları Derneği Başkanı Ferda Cemiloğlu, Başkan Yardımcısı Suzan Aref, Genel Sekreter Jiyan Gerdî, Basın Sözcüsü Clara Hüsrev Jaff,üyelerden Seyran Mirani, Triske Asandi ve Avan Faersi'in bulunduğu kadınlar Diyarbakır'da bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Konukları tek tek tanıtan Dernek Başkanı Ferda Cemiloğlu amaçlarının Kürt kadının gücünü Ortadoğu'ya ve dünyaya göstermek olduğunu belirtti.  Başkanvekili Hafize İpek de kendilerini Diyarbakır'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, başarıya ulaşmanın en önemli yolunun kadınların dayanışması ve birbirlerine verdikleri destek olduğunu söyledi.

Baydemir de Diyarbakır'ın bir parça Süleymaniye, bir parça Hewler, bir parça Mahabad olduğunu söyleyerek, “Diyarbakır hepimizin yüreğinden bir parçadır. Kentinize, evinize hoş geldiniz” diye konuştu. Derneğin çalışmalarını gönülden kutlayan Baydemir;  evde, sokakta, alanlarda, toplumsal yaşamın her kesiminde kadınların yaşama dokunması gerektiğini belirterek, “Bu hayatı daha çok güzelleştirip renklendiriyor” diye konuştu. İş yaşamında kadınların oranının çoğalmasının işleri daha çok kolaylaştıracağını ifade eden Baydemir,  bu karşılıklı gidiş gelişlerin çok önemli olduğunu ve çoğaltılması gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT