1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Hevsel'e sakın dokunma"
"Hevsel'e sakın dokunma"

"Hevsel'e sakın dokunma"

Diyarbakırspor Azrailler Grubu Hevsel Bahçelerinin imara açılarak yapılaşmasına tepki göstererek protesto girişiminde bulundular.

A+A-

DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Diyarbakır kenti ile özdeşleşen dünya doğa hazinelerinden olan Hevsel Bahçelerinin imara açılmasını bu kez Diyarbakırsporlu taraftarlar protesto göstererek "Hevsel'e dokunma" kampanyası başlattılar.

Ünlü Azrailler Grubu Yönetim ve üyeleri sosyal sorumluluk üstlenerek kentin değerleri için tepkilerini ortaya koydular. Cumartesi günü Hevsel Bahçesinde toplanan Azrailler Grubu davullu, halaylı, önceden hazırladıkları döviz ve pankartlarla bir protesto gerçekleştirerek kamuoyuna mesaj verdiler.

"HEVSEL'E SAKIN DOKUNMA"

Grup adına açıklamada bulunan Azrailler Dernek Başkanı Ramazan Tugay, Hevsel'in Diyarbakır kenti ile özdeşleştiğine dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı: "Herkes şunu bilsinki asla Hevsel Bahçelerimizde bir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Burası kentimizle özdeşleşen, dünya doğa hazinesidir. Burası kentin tek nefes alan yarın ki nesillerimize devredebileceğimiz eşsiz doğal bir parktır. Çevre Bakanlığı'nın hangi akla hizmet ettiğini anlamıyoruz. Buradan tek bir ağaç kesimi yapılmasnı istemiyoruz. Tüm kent halkı olarak gerekirse orada makinaların önünde yatmaya hazırız. Herkes bunu böyle bilsin. Kimse bu memleketi bu kadar sahipsiz sanmasın. Kimin bu şekilde planları varsa, başlarına çalıp defolup gitsinler. "Hevselime Dokunma, elin yanar" diyoruz. Yürekleri varsa buyursunlar."

(Diyarınsesi.org / CG)

20140309_113841.jpg

20140309_115915.jpg

 

20140309_120047.jpg

HABERE YORUM KAT