1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hesabını kim verecek?
Hesabını kim verecek?

Hesabını kim verecek?

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan yaya üst geçidinin altındaki bariyerin sökülmesi can kaybına neden oldu, bariyerin olmadığını görerek, üst geçit yerine buradan karşıya geçmeye çalışan iki kardeşten biri yaşamını yitirdi

A+A-

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan Rihan Park civarındaki yaya üst geçidinin hemen altındaki bariyer geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından söküldü. Bariyerin söküldüğünü gören bazı yurttaşlar da üst geçidi kullanmak yerine trafik akışı yoğun olan caddeden karşıdan karşıya geçmeye başladı. Bu durum kaza ve can kayıplarına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, bayramın ikinci gününde karşıdan karşıya geçmek isteyen Betül Sezer (20) ve Berfin Sezer (17) adlı kardeşler, bariyerin söküldüğünü görünce üst geçidi kullanmak yerine buradan karşıya geçmek istedi. Ancak bu durum kendilerine pahalıya mal oldu. Caddeden hızla gelen araç iki kardeşe süratle çarptı. Bunun üzerine aracından inerek, 112'yi arayarak, ambulans isteyen ve adı öğrenilemeyen araç şoförüne de başka bir araç çarptı. Berfin Sezer ve araç şoförü hafif yaralanırken, hastaneye kaldırılan Betül Sezer ise bariyerleri söken magandaların kurbanı oldu.

Olaya tepki gösteren çevredeki yurttaşlar, bariyerleri çevredeki esnafların söktüğünü ileri sürerek, bu duruma neden olanların derhal bulunarak, cezalandırılmalarını istedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT