1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Hes êdî bes' yürüyüşü için bildiri dağıtıldı
'Hes êdî bes' yürüyüşü için bildiri dağıtıldı

'Hes êdî bes' yürüyüşü için bildiri dağıtıldı

BDP Diyarbakır İl Örgütü, Dicle Nehri üzerinde bulunan Hevsel bahçesine yapılması planlanan HES'e karşı “Hes êdî bes” sloganıyla yapılacak olan yürüyüş için bildiri dağıttı.

A+A-

 Mezopotamya Ekoloji Hareketi'nin “Tarihimize, kültürümüze, doğamıza sahip çıkıyoruz” ve “Hes êdî bes” sloganlarıyla 19 Kasım'da Dağkapı Meydanı'ndan Dicle Nehri Köprüsü'ne yapacağı yürüyüşe ilişkin BDP Diyarbakır İl Örgütü, Ofis Semti'nde bulunan AZC Plaza önünde bildiri dağıttı. BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Mehmet Emin Yılmaz, BDP Yenişehir, Bağlar ve Sur ilçe yöneticileri yanı sıra çok sayıda yurttaşın katıldığı etkinlik için polisin yoğun önlemi dikkat çekti.

Bildiri dağıtımı öncesi kısa bir açıklama yapan BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Mehmet Emin Yılmaz, Hevsel bahçesinin 5 bin yıllık tarihi geçmişi olduğunu hatırlatarak, yapılacak HES ile Diyarbakırlıların geleceğinin ellerinden alınacağı uyarısında bulundu. Projenin Diyarbakır'ın enerjisine herhangi bir katkı sunmayacağını ifade eden Yılmaz, doğanın dokusuna zarar verecek olan HES'e karşı Diyarbakırlıları 19 Kasım'da Dağkapı Meydanı'ndan Dicle Nehri Köprüsü'ne kadar yapılacak yürüyüşe katılması çağrısında bulundu.Ardından AZC Plaza önünden Ekinciler Caddesi'ne kadar bildiri dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT