1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Herşeye rağmen Sur çocukları bilgide yarışıyor
Herşeye rağmen Sur çocukları bilgide yarışıyor

Herşeye rağmen Sur çocukları bilgide yarışıyor

SözTv ve Uzay Tv ortak ve canlı yayında, Barışcan sunumuyla gerçekleşen OKULLAR YARIŞIYOR programına bu hafta Diyarbakır Sur İlçe M.E.M 4. SINIFLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI yapıldı

A+A-

HERŞEYE RAĞMEN SUR ÇOCUKLARI BİLGİDE YARIŞIYOR
.Yarışmaya  Sur İlçesine bağlı  Büyük Akören İlkokulu, Cemil Özgür İlkokulu, Kozan İlkokulu ve Şht Üsteğmen Fehmi Taşkın İlkokulu öğrencileri katıldı. Bu yarışmanın birincisi 100 üzerinden 80 puan alarak Cemil Özgür İlkokulu Oldu.

   Bu yarışmada Jüri olarak ; Türkçe öğretmeni Yusuf Sami ASLAN, Matematik öğretmeni Mehmet Salih Bilen, Fen Bilgisi öğretmeni, Bilal Zeren, Sosyal Bilgiler öğretmeni  Süleyman ASLAN, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Hüsamettin Tutkal görev aldılar.

    Yarışmayı izlemek üzere Diyarbakır Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden çok sayıda yetkili isimler, okul müdürleri,  öğretmenler, veliler ve yarışmayı hazırlayan tertip komitesi bulundular.

Program sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere Diyarbakır Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından katılım belgesi , plaketler ve içi kırtasiye malzemeleriyle dolu okul çantaları hediye edildi.
Ayrıca Sur İlçesi  İskender Paşa ilkokulu Dans grubu eğlenceli dansıyla, programın sunucusu Barışcan ise söylediği  “Hayat Bayram Olsa” şarkısıyla programa renk kattılar.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT