1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Herkesin gözü aydın KAPANIYOR
Herkesin gözü aydın KAPANIYOR

Herkesin gözü aydın KAPANIYOR

Güneydoğu'nun en köklü kulüplerinden 1968 yılında kurulan, rekordan rekora koşan Diyarbakırspor kimseler sahip çıkmayınca kapatılıyor.

A+A-

Geçtiğimiz ay göreve gelen ve çoğunluğu taraftarlardan oluşan Şeyhmus Şenyiğit yönetimi gerek kent içinden gerekse kent dışından, siyasetçilerden, bakanlardan, milletvekillerinden, belediye başkanlarından, iş adamlarından gereken desteği göremeyince kongre kararı aldılar.

CANLA BAŞLA ÇALIŞAN SON YÖNETİME TEŞEKKÜR

Son 45 gündür kulübü yaşatmak için çalmadık kapı bırakmayan yönetim kurulu, takımı ligflere dahil etmek için acilen yatırılması gereken teminatı yatırmış, son güne kadar kulübü ayakta tutmaya çalıştılar.

2 Milyonluk kent içinde beklenen destek gelmeyince, geçtiğimiz hafta Ankara ve İstanbul'a destek için yola koyulan Yönetim kurulu burada da ne siyasetçilerden, ne işadaölarından ne de milletvekillerinden beklenen en ufak bir desteği göremediler. Hangi kapı çalındıysa işaret edilen tek isim vardı "Bakan Eker izin vermeden taş yerinden kıpırdamaz"  sözü üzerine kentin tek bakanına ulaşmak istediler. Bakanla görüşemeyen yönetim danışmanından sadece nasihat ve boş vaatler alması üzerine yolun sonuna yaklaşıldığı izlenmini alarak bu kez TFF'ye doğru yol aldılar. Kulübün sırtına kambur gibi yapışan ve yüzde 80'i faizlerden oluşan 35 Milyon TL'yi aşan borca karşılık TFF'ninde yapabilecek hiç bir şeyi olmadığını gören yönetim bu kez, Yeni Diyarbakırspor yönetimi ile görüştüler. 

Çoğunluk hisseleri tek bir şahısa ait, bir aile şirketi olan Yeni Diyarbakırspor'un, diğer AŞ kulüpleri gibi kongre ve delegasyon sistemi olmaksızın şartı ve içinizden bir kaç yöneticiyi de aramıza alalım,  gelin çatı kulüp oluşturalım teklifi ile Diyarbakır'a döndüler. 

Bugün toplanan Diyarbakırspor'un son yönetimi, bu teklifi masaya yatırdı aldığı karar gereğince, bu göreve kulübe bir can suyu olmak, son bir kez daha yaşatabilmenin gayretiyle, kenti ve halkı harekete geçirebilmek amacıyla göreve geldiklerini, kendilerinden önce kulübün kayyumlarla idare edildiğini son yapılan kongrenin ertelendiğini kapanmak üzere olan bir kulübü daha ne kadar dayanabiliriz şiarıyla gururla görev yaptıkları kulüp yönetimini maalesef üzülerek bırakmak zorunda olduklarını açıkladılar. 

07.09.2013 tarihinde kongre kararı aldıklarını,  kendilerinin aday olmaycaklarını ama kulübü kurtarabileceğine inanan varsa alabileceğini bunun dışında kulübü sahiplenen olmadığı takdirde Yeni Diyarbakırspor AŞ kulübü çatısı altına girerek, taraftarların artık bu kulübe destek vermelerini istediler.

Not: Ligde olan bir çok şirket statüsündeki kulüplerde (FB, GS, TRABZONSPOR, BJK gibi), şirkete ait kulübün tüzüğüne kongre ile görev alınır, kulübün tek sorumlusu kongre ile göreve gelen yönetimdir maddesinin bu kulüpte olmadığı ve şirketin tepe yönetiminin iki dudağı arasına sığdırılacak olan Diyarbakırspor'un kaderi için herşeyin hayırlısı olmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz..

HABERE YORUM KAT