1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Herkes kaçak elektrik kullansın, çünkü hepsi bizim'
'Herkes kaçak elektrik kullansın, çünkü hepsi bizim'

'Herkes kaçak elektrik kullansın, çünkü hepsi bizim'

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Buradan açık söylüyorum, basın da yazsın; herkes kaçak elektrik kullansın, çünkü bizimdir o enerji" dedi.

A+A-

Batman’da DBP tarafından organize edilen ’Hep Birlikte Öz Yönetime’ konulu panel Atatürk parkında açık alanda düzenlenmek istendi. Ancak polis panele izin vermeyince Yılmaz Güney sineması salonuna alındı. Panel başlamadan önce sinemanın dış duvarına asılan ’Halk Öz Yönetimi Tartışıyor DBP’ yazılı pankartı polis topladı.


Pankartı asan sinema çalışanı Abdurrahman Bilem ise gözaltına alındı. Panelde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, pankartın polis tarafından toplatılmasına tepki göstererek "Aslında devlet bizim fikir gücümüzden korkuyor. Öz yönetim, Demokratik Özerklik fikrinden korkuyor, çekiniyor. Fikrinden korkmayanlar başka fikirleri bastırmazlar" dedi.


’HERKES KAÇAK KULLANSIN’

Bölgede kaçak elektrik kullanılması koünusuna da değinen Yüksek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda Türkiye’nin yüzde 80 enerji ihtiyacını Kürdistan coğrafyası karşılıyor. Bizim nehirlerimiz, bizim sularımız üzerine koyuyor barajı, tüm ihaleleri batılı iş adamlarına ait, geliyor burada hem onu palazlandırıyor, hem de enerjimizi alıyor, Türkiye’nin geneline. Biz kaçak elektrik kullanıyoruz. Kaçak elektriğe mahkumuz. Niye? Bizim başka şansımız yok ki elektriğe, suya para ver, iş yok, aş yok çalışamıyor. Nasıl olacak kaçak olacak tabi? ki, ben buradan açık söylüyorum basın da yazsın, herkes kaçak kullansın, bizimdir o enerji. Bize her gün parayla satıyor. Paramız da yok, borçla alıyoruz ne olacak, enerjimizi, toprağımızı komünleştirelim diye her tarafa asıyoruz ya pankartımızı işte budur." (Milliyet)

HABERE YORUM KAT