1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Herkes görevini yapsın aksi takdirde sonucuna katlanırlar
Herkes görevini yapsın aksi takdirde sonucuna katlanırlar

Herkes görevini yapsın aksi takdirde sonucuna katlanırlar

Bitimi yılan hikayesine dönen İçkale restorasyonunda Vali Toprak, "bıçak kemiğe dayandı" misali resti çekti; ”herkes görevini yapsın aksi takdirde sonucuna katlanırlar” diye uyardı.

A+A-

Diyarbakır'da Tarihi iç Kale bölgesinde yürütülen restorasyon ve röleve çalışmalarının geldiği son nokta ve mevcut bazı pürüzler Vali Mustafa Toprak başkanlığında gerçekleştirilen geniş kapsamlı bir toplantı ile ele alındı.

Toplantıya Vali Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Mustafa Can, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kahraman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Tevfik Arıtürk, Müze Müdürü Nevin Soyukaya ve Diyarbakır Rölöve ve Anıtlar Müdürü Mehmet Cüneyt Kubat, yüklenici firma yetkilileri ve diğer yetkililer katıldı.
 
AKSAMAYA YOL AÇAN PÜRÜZLER GÖRÜŞÜLDÜ

 
Önemli gündem maddelerinin değerlendirildiği toplantı süresince projenin aksamasına yol açan mevcut pürüzlerin giderilmesi ve bu aşamadan sonra izlenecek strateji ile konuyla ilgili kurumlar arasındaki koordinasyonun daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi konularında görüşme ve planlamalar yapıldı.
Toplantı süresince proje ile ilgili kuruluşların temsilcileri işlerinin daha hızlı ilerlemesi konusunda karşılaştıkları sıkıntıları dile getirilerek çalışmaların daha hızlı yürümesi konusunda yapılması gereken düzenlemeler ve mevzuattan doğan bazı sıkıntıların aşılması ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulundular.
 
'GÖREVİNİ YAPMAYAN SONUCUNA KATLANIR'

 
Toplantı sonrası kısa bir değerlendirme yapan Vali Toprak, Diyarbakır'ın barındırdığı en önemli Kültür varlıklarından bir olan tarihi İç Kale yerleşkesinin restorasyon ve röleve çalışmalarının karşılaşılan tüm problemlere karşın kararlılıkla yürütülmeye devam edildiğini belirtti. Gerçekleştirilen bu toplantı ile mevcut bir takım pürüzlerin giderilmesi ve mevzuatın işleyişinin daha hızlı bir şekilde aşılarak, İç Kalenin eski ihtişamlı günlerine bir an önce dönmesinin en büyük temennileri olduğunu ifade eden Vali Toprak ,bunun için bundan sonraki süreçte çok daha dikkatli ve hızlı çalışılmasının şart olduğunu söyledi. Vali Toprak, arkeoloji müzesi ve eklentilerinin İç Kalede 2013 yılın üçüncü çeyreği olan Ağustos ayında açılması için herkesin görevini layıkıyla yerine getirmesi ve gecikme için hiçbir şekilde mazeret ortaya konulmamasının ve bunun kabul edilemeyeceğini söyleyerek,” herkes görevini yapsın aksi takdirde sonucuna katlanırlar.” diye uyardı.

HABERE YORUM KAT