1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Her şeye rağmen çocuklarımızın yüzü gülecek’
‘Her şeye rağmen çocuklarımızın yüzü gülecek’

‘Her şeye rağmen çocuklarımızın yüzü gülecek’

Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Bağlarlı çocuklara yönelik geliştirdiği duvar boyama projesi çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

A+A-

Bu haftaki etkinlik kapsamında Fatih Mahallesi 88. Sokakta çocukların yaptığı duvar boyama etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. 


Bağlar Belediyesi ile Fatih Mahalle Evi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte Bağlarlı çocuklar duvarları rengarenk boyadı. Etkinliğe Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Bağlar Belediyesi Meclis Üyesi Selma Nur Sürer, Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet yürüten Sezen Mercan, Fatih Mahalle Evi çalışanları ve Cegerxwin Kültür Merkezi resim hocası Ahmet Yurtsever katıldı. Etkinlik öncesi belediye görevlileri, çocuklarla halay çekti ve ardından çocukların istediği üzerine farklı figürleri yüzlerinde çizdiren çocukların mutluluğu görmeye değerdi. Duvar boyama projesinin temel amaçlarından biri de çocukları yaşanan çatışmalı ortamdan uzaklaştırmak ve sanatta yönlendirmek olduğunu söylen Bağlar Belediyesi Meclis Üyesi Selma Nur Sürer, bu tür çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Sürer, savaşın çocuklar üzerinde yarattığı psikolojiyi en aza indirmek için böyle bir proje geliştirdiklerini söyledi. Sürer şöyle konuştu: “ Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü adına böyle bir çalışma başlattık. Çocuklarla birlikte iki mahalle de duvar boyama etkinliği yaptık. Bağlarlı çocuklarımızla birlikte 5 Mahalle de daha duvar boyama projesine devam edeceğiz. Çocuklarımızın sevinci bizi de sevindiriyor. Çocukların mutluluğu için elimizden geleni yapacağız. Her şeye rağmen çocuklarımızın yüzü gülecek.”


Daha sonra görevliler, çocuklarla hatıra fotoğrafı çekti. 

 

HABERE YORUM KAT