1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Her şey okumak için
Her şey okumak için

Her şey okumak için

SBS'de 400 puan alarak Ergani Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'ni kazanan Erganili Ece Buran, okul masraflarını karşılamak için ailesi ile soğan tarlasında çalışıyor. Ece'nin azmi ve okumak için yaptığı fedakarlık takdir topluyor.

A+A-

DİYARBAKIR- Ergani ilçesinde SBS sınavında 400 puan alarak Ergani Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'ni kazanan Ece Buran, okul masraflarını karşılamak için ailesi ile soğan tarlasında çalışıyor.

Ergani ilçesine bağlı Yolköprü köyünde oturan Buran, ailesine yardım etmek için kendi köylerindeki soğan tarlasında günlük 20 liraya çalışıyor.Ailesinin maddi durumu nedeniyle güneşin altında tarlada çalışan Buran, okul masraflarını karşılamak için çalıştığını kaydetti.

HAYALİ AVUKAT VEYA DOKTOR OLMAK

Buran,"Ailemin ekonomik durumu yetersiz. İyi bir okulda okuyacağım. Ama maddi durumumuz iyi değil. Bu yüzden tarlada çalışmak zorundayım. Buradan kazandığım para ile okul masraflarımı karşılayacağım. Büyüklerimden okul masraflarımı karşılamak için destek bekliyorum. Büyüyence doktor ya da avukat olmak istiyorum. Ancak bunun için okumam gerekiyor. Okumayı çok seviyorum. Bana destek verecek büyüklerimi mahcup etmeyeceğim."ifadelerini kullandı.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT