26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir13 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29

Her şey Diyarbekir için, Her şey Amed için

Her şey Diyarbekir için, Her şey Amed için

04 Mart 2014 Salı 08:58

Doğru Yol Partisi Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Funda Kaya, göreve geldiklerinde "Herkes Kardeşimizdir ve herşey Diyarbekir için, her şey Amed için" felsefesinden hareketle hizmetlerini il geneline yayacaklarını söyledi.

Doğru Yol Partisi Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Funda Kaya, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde göreve geldikleri taktirde Diyarbakır'da yaşayan her bireye eşit hizmet götüreceklerini söyledi.
 
DYP'den Diyarbakır Büyükşehir belediyesine adaylığını duyurulması hususuyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
 
"Son günlerde yayılan kaset siyaseti, Çamur at izi kalsın veya Suda iz bırakmaya çalışan popülist siyaset kültürü ile değil, tüm köyleri ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi il sınırları dahilinde bulunan bütün insanlarımızı kucaklayan idealist, köklü siyaset anlayışı hizmete talibiz. Diyarbakır'ın ekonomisini; tarımı, turizmi ve sanayisi ile birlikte kalkındıracak köklü proje vizyonu ve bölgesel güç olma misyonu ile hareket edeceğiz. Kavganın ateşleyici gücü olmak yerine, birliğin dirliğe uzanan yolda; her kesimden herkesle, Diyarbakır'ın büyük ideallerine el ele yürüyeceğiz. İnsanlarımıza siyasi görüş ayrılığı gözetmeden hizmet edeceğiz. “Herkes Kardeşimizdir ve herşey Diyarbekir için, her şey Amed için” felsefesi ile hareket ederek hizmet edeceğiz.”dedi.
 
Diyarbakır'da halkın huzur ve refah seviyesini artırmak için projeler hazırladığını belirten Kaya, Diyarbakır'a Büyük Dicle Vadisi Projesi ( Tatil köyleri,Spor Tesisleri,Gençlik Merkezleri,Kültür Merkezleri,ve çeşitli Aktivite Merkezleri), Çocuklarımız için gelişim oyun sahaları, Sanatsal olarak (Resim, Müzik, Folklor ve Dil Kursları )düzenlemek, Piknik alanları,At çiftlikleri ve Binicilik yetiştirme kurslarıyla beraber halkımızın hizmetine açmak gibi başlıca projeleri olduğunu belirtti.
 
Bu projelerinin tümünü hayata geçirdikleri taktirde 20000 genç işsiz vatandaşa iş istihdamı da yaratacaklarının taahhüdünü ve sözünü veren Kaya " Peygamberler ve Sahabeler Şehri olan Kadim kentimiz Diyarbekir'i gerek inanç turizmi açısından ve gerek Tarihi Kültürel açısından siz halkımızın desteğiyle hak etmiş olduğu konuma getireceğiz,Biz Diyarbekirimizin kara taşını değiştiremesekde kara bahtını değiştirmeye geldik." diye konuştu.
 
FUNDA KAYA KİMDİR:
 
1975 Diyarbakır doğumlu.Evli 1 çocuk annesi.Lise mezunu,Anadolu Teknik Meslek Bilgisayar bölümü mezunu ,Lisans üçüncü sınıfta okumakta,Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmektedir
 
Okunma Sayısı : 7949
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com