1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Her mahalleye bir sosyolog!
Her mahalleye bir sosyolog!

Her mahalleye bir sosyolog!

Başbakan Erdoğan, ailelerin sosyo-ekonomik sorunlarının tespiti için, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne talimat vererek, "evlerin tek tek gezilmesi" istedi.

A+A-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne özel talimat vererek, Diyarbakır'da bulunan bütün hanelerin tek tek gezilmesini istedi. Bu talimat üzerine harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, tüm mahallelerde birer sosyal hizmet uzmanı olacağını söyledi.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN TALİMATI
 
Bozkurt, “Başbakanımızın talimatları doğrultusunda Diyarbakır'da ziyaret etmediğimiz hane kalmayacak. Bu bizim için çok önemli bir hedef. Bu konu ile ilgili Diyarbakır'a 10 tane sosyal hizmetler merkezi planlıyoruz. Bunların 4 tanesi merkezde olacak 6 tanesi büyük ilçelerimizde olacak. İlçe müdürlükleri bazında bir çalışma olacak. İsimleri sosyal hizmetler merkezi olacak. 10 merkezimizden 3 tanesi şu anda hazır durumdadır. Önümüzdeki ayın 15'inde arkadaşlarımız çalışmalarına başlayacak. Türkiye'de pilot olan illerden bir tanesiyiz. 81 ilde bir tane olmasına rağmen Diyarbakır'da 3 tane açılmış oldu. Arkadaşlarımız ilk olarak o ilçedeki tüm sosyal çalışmaları yapacaklar” dedi.
 
HER MAHALLEYE SOSYOLOG
 
Bozkurt, Başbakanın talimatının bütün hanelerin tek tek ziyaret edilmesi noktasında olduğunu ifade ederek, Başbakanın bu konuyla ilgili olarak ciddi emirleri olduğunu kaydetti. Müdür Bozkurt, “Bu konu doğrultusunda çalışıyoruz. Diyarbakır'da bu anlamda en çok hizmet edilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bakanlığımız da bize sınırsız imkanlar sunuyorlar. Yeter ki Diyarbakır'da güzel işler yapılması düşüncesiyle” diye konuştu.
 
EVLER TEK TEK GEZİLECEK
 
Bozkurt, Başbakanın verdiği talimatlar doğrultusunda yaptıkları çalışmalar neticesinde her mahallede birer sosyal hizmetler uzmanı olacağının müjdesini verdi. Bozkurt, “O mahallede bu ekiple birlikte problemler çıkmadan nasıl hizmet edilebilir noktasında olacak. Bir aile dağılmadan nasıl müdahale edilebilir. Problem ne olursa olsun mutlaka çözülecek. Mahalle bazında çalışmalar yapacağız. Sorunları tespit edip yerinde müdahale edeceğiz. Böylelikle her mahalledeki herkes sosyal hizmetlere nasıl ulaşabileceği konusunda elinin altında bir rehber olacak. Bu bizim için çok önemli bir şey. Bunu başardığımız vakit Diyarbakır'da herkes devletten ne istiyorsa vatandaş olarak ne hakları varsa bu konu ile alakalı imkanları değerlendirmiş olacak” şeklinde konuştu.
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT