1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Her camiye bir polis!
Her camiye bir polis!

Her camiye bir polis!

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında camilerde 'hırsız' nöbeti tutacak.

A+A-

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Batman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, bir dizi çalışma başlattı. Camilerdeki hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi için her cami önünde polis nöbet tutacak.

 

TERAVİH SAATİNDE NÖBET

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi, Ramazan ayında camilerdeki hırsızlık olaylarının önlenmesi için çalışma başlattı. Kent merkezindeki yaklaşık 60 cami etrafında güvenlik ekipleri teravih namazı saatinde nöbet tutacak. Asayiş Şube Müdürü Selahattin Adıbelli: “Valimiz sayın Yılmaz Arslan ve Emniyet Müdürümüz Hasan Ali Okan'ın büyük desteklerini görüyoruz. 10 Yeni araç ve 10 yeni motosiklet desteğiyle güven timleri oluşturduk. Ramazan ayında hırsızlık olaylarının önlemi için camilerde ekiplerimiz olacak. Teravih namazlarında ekiplerimiz nöbet tutacak. Kapkaç olaylarında özelilkle Diyarbakır, Mardin ve çevre illerden gelen ekipler var. Hırsızlıkta yüzde 25 düşüş var. Vatandaştan ricamız özellikle uyuşturucu, hırsızlık ve hava fişek atımı konusunda ihbarlarda bulunmaları. Önceki akşam havai fişekten ötürü bir düğün salonuna 8 bin TL, 7 kişiye de Kabahatlar Kanununa göre 182 TL'lik ceza kesildi” dedi.

25 YABANCI UYRUKLU KADIN YAKALANDI

Fuhuş operasyonlarına da ağırlık verdiklerini belirten Şube Müdürü Adıbelli, yılın ilk altı ayında 25 yabancı bayanı yakaladıklarını söyledi. Adıbelli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekiplerimiz bir yandan hırsızlık, bir yandan uyuşturucu, bir yandan da fuhuşa yönelik çalışmalarını taviz vermeden sürdürüyor. 2013 yılının ilk altı ayında 25 yabancı uyruklu bayanı yakaladık. Özellikle kent merkezinden uzak ve modern semtlerde oturmaları dikkat çekiyor. Fuhuş yapan yabancı uyruklu bayanları sınır dışı ettik. Bunlara destek olanlar da yakalandı ve cezaevindeler.”

HABERE YORUM KAT