1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Hepimiz bu kente borçluyuz'
'Hepimiz bu kente borçluyuz'

'Hepimiz bu kente borçluyuz'

Diyarbakır'ın tanınmış simalarından hayırsever Sevilen iş adamı ve Süleyman Ergin, 'bu kentte yaşayan herkes, olanakları dahilinde, bu mukaddes beldeye hizmet etmekle yükümlüdür' dedi.

A+A-
Açıklamalarda bulunan Ergin, 'Mekke ve Medine'den sonra, en çok mukaddes yapıyı sinesinde barındıran, Adları Kur'an-ı Kerim'de geçen peygamberler ve bir çok sahabenin mübarek naaşlarının bulunduğu, tarihin canlı tanığı, bu mukaddes beldeye hepimiz sahip çıkmalıyız' dedi.
 
Diyarbakır'ın eski dönemlerden bu yana ipek yolunun güzergâh noktasında olduğunu ve bir çok medeniyete beşiklik ettiğini vurgulayan Süleyman Ergin, şunları söyledi:
 
'Diyarbakır ilimiz son yıllarda büyük acılar yaşadı. Oldukça sıkıntılı dönemler yaşadık.
Olağanüstü halin kaldırılması, Kürt sorununun çözümü noktasında yapılan Açılımlar, hem sosyal, hem kültürel ve hem de ticari açılardan bir çok kazanımları beraberinde getirdi.
Artık, bu kentte yaşayan, bu mukaddes beldenin ekmeğini yiyip suyunu içen hepimiz, şehr-i kadim Diyarbakır'a sahip çıkmakla mükellefiz.
 
Daha önce istemeyerek de olsa kenti terk etmek zorunda kalan iş Adamlarımız, artık doğup büyüdükleri bu kente dönerek, yatırımlarını bir an önce hayata geçirmeliler diye düşünüyorum.
 
Ortadoğu'nun kaynayan bir kazana dönüştüğü, insanların hunharca katledildiği, binlerce hatta on binlerce insanın yerinden yurdundan olduğu şu günlerde, hepimiz daha bir kenetlenmeli ve birbirimize sıkı sıkıya sarılmalıyız.Herkes elini taşın altına koymalıdır.Ülkemizi de karıştırmak, bizleri birbirine düşürmek isteyenlere fırsat vermeyerek, birlik ve dirlik içinde kararlı bir duruş göstermeliyiz'.
 
Uzun yıllardır ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan, bir çok caminin yapımına maddi katkılar sağlayan iş adamı ve Süleyman Ergin, 'gönül istiyor ki, insanlarımıza balık vermesinler, balık tutmayı öğretsinler. Çünkü bizim insanlarımız onuruna düşkündür, gururludur. Çalışmayı ve üretmeyi sever. Yeter ki, onlara yeteneklerini sergileyebilecekleri bir çalışma sahası tesis edilsin.
 
Unutmayalım ki, her insan bir cevherdir ve bu cevherler işletilirse, hem kendileri hem de genel anlamda toplumumuz için büyük kazanımlar elde edilebilir'. 
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT