1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbolda kiptaş bölge şampiyonu
Hentbolda kiptaş bölge şampiyonu

Hentbolda kiptaş bölge şampiyonu

Diyarbakır'da yapılan liselerarası hentbol grup maçlarında Diyarbakır temsilcisi KiptaşLisesi,kızlar kategorisinde bölge şampiyonu oldı.

A+A-

 

Seyrantepe spor salonunda  yapılan maçlara Bingöl,Bitlis,Adıyaman,Mardin,Batman,Şanlıurfa, Şırnak,Malatya ve  Diyarbakır'dan 9 kız ve 5 erkek olmak üzere 14 takım katılırken,şampiyona 4 gün sürdü.
 
Kızlarda Diyarbakır Kiptaş Lisesi şampiyonluk ipini göğüslerken,Malatya Hasan Akbudak İMKB Lisesi ikinci ve Adıyaman Lisesi de 3.oldu.
 
ERKEKLERDE 3 GRUP,3 ŞAMPİYON
 
3 grup halinde yapılan erkekler kategorisindeki maçlarda A Grubu'nun şampiyonu Siirt Zafer Kılıç Anadolu Lisesi olurken,B Grubu'nda şampiyonluğa Malatya 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesi ulaştı. C Grubu'nda ise şampiyonluk ipini Adıyaman Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi göğüsledi.
 
Seyrantepe spor salonunda   4 gün süren süren gurup maçları sonucunda kızlarda 1. Diyarbakır Bağlar Kiptaş lisesi,2. Hasan Akbudak İ.M.K.B Lisesi Malatya, 3.Adıyaman Lisesi oldu.Dereceye giren takımlara kupalarını  Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut verdi.

HABERE YORUM KAT