1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbolda Kayapınar hem rüzgarı
Hentbolda Kayapınar hem rüzgarı

Hentbolda Kayapınar hem rüzgarı

DİYARBAKIR- Malatya’da yapılan Okullararası Gençler Hentbol Bölge müsabakalarında Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, şampiyon oldu.

A+A-

4 takımın yer aldığı bölge şampiyonasında birinci olan Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, Diyarbakır’ı Osmaniye’de yapılacak Türkiye finallerinde temsil edecek.

Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Veysi Koyun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Malatya’da yapılan bölge müsabakalarının oldukça çekişmeli geçtiğini söyledi. Koyun, Malatya’da yapılan organizasyonun da gayet sorunsuz geçtiğini ve tüm yetkilileri tebrik ettiğini belirtti.


Genç erkekler ve kızlar kategorilerine göre yapılan müsabakaların büyük çekişmeye sahne olduğunu belirten Koyun, “Malatya’da şampiyon olan ekipler 20-25 Mayıs tarihleri arasında Osmaniye’de yapılacak Türkiye finallerine katılacaklar” dedi.

Malatya’da düzenlenen müsabakalara Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımının, iyi başladığını ifade eden Koyun, şöyle dedi:


“Bu maçlarda Erzurum Palandöken Yıldız Kent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesini 7-0 mağlup etti. Daha sonra Muğla Kanuni Sultan Süleyman Teknik ve Anadolu Lisesi ile Nizip Teknik ve Endüstri Anadolu Lisesini 2-0’lık sonuçlarla mağlup ederek bölge şampiyonluğunu elde etti. Şampiyonada başarılı olan bu ekibimiz Diyarbakır’ı Türkiye finallerinde temsil edecek. Bu ekibimize şimdiden başarılar diliyorum.”


(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT