1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbolda grup heyecanı
Hentbolda grup heyecanı

Hentbolda grup heyecanı

Okullararası kız-erkek hentbol grup maçları Diyarbakır'da başladı. Seyrantepe spor salonunda start alan müsabakalara Bingöl,Bitlis,Adıyaman,Mardin,Batman,Şanlıurfa, Şırnak,Malatya ve Diyarbakır'dan 9 erkek ve 5 kız olmak üzere 14 takım katılıyo

A+A-

4 gün sürecek maçların açılış törenine  İl Vali yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ,İl Milli Eğitim Müdürü Hadi  Ağırbaş ile Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut katıldı.

Diyarbakır  Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız,Diyarbakır'ın peygamberler, sahabeler şehri olmanın yanında hoşgörü şehri olduğunu söyledi. Kansız,konuk kafilelerden Diyarbakır'ın tarihi ve turisti yerlerini gezip görmelerini istedi.

UMUT: 'DAHA BÜYÜK ORGANİZASYONLAR BEKLİYORUZ'

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut ise  “Bu organizasyonun  ilimize verilmesi  bizleri oldukça sevindirmiştir  .Daha önce Badminton Türkiye Şampiyonası ilimizde yapılmıştı .Hiçbir aksaklık yaşanmadan şampiyonayı tamamladık  .Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sporcular çok memnun ayrıldılar .Seyrantepe spor salonunun faaliyete girmesiyle organizasyonlar almaya başladık .Amacımız var olan güzel tesislerimizde daha büyük uluslaraarası şampiyonalarına ev sahipliği yapmaktır .”diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT