1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbol takımı yarı finalde
Hentbol takımı yarı finalde

Hentbol takımı yarı finalde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen Yıldızlar Anadolu Ligi Hentbol grup müsabakaları Şırnak'ta düzenlendi.

A+A-
Anadolu Yıldızlar Ligi sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler amacıyla yapılan proje de Şırnak, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Gaziantep, Siirt ve Batman'ın katıldığı ve Şırnak'ta düzenlenen Hentbol grup mücadelelerindeki müsabakalar çekişmeli geçerken müsabakalar ise renkli görüntüler sahne oldu.
 
81 ilde 8 Grup halinde belirlenen Anadolu Yıldızlar Ligi'nde Atletizm, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Taekwondo, Hentbol, Voleybol, Judo, Karate ve Yüzme branşları yer alıyor. Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına ise Şırnak'ta düzenlenen Hentbol müsabakalarına katılan sporcular Yıldızlar Anadolu Ligi grup müsabakalarında iddialı olduklarını ispat ettiler. Bayanlarda üçüncü, erkeklerde ise birinci olarak şehre dönen Hentbol takımları Muş'ta yapılacak olan yarı final müsabakalara katılacaklar. Ayrıca düzenlenen bu müsabakalarda 4 erkek 2 bayan olmak üzere toplam 6 sporcu Milli Takım'a çağrıldı.
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT