1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hendekler yine kazıldı
Hendekler yine kazıldı

Hendekler yine kazıldı

Diyarbakır-Bingöl karayolu kazılan hendekler sebebiyle bir kez daha ulaşıma kapandı.

A+A-

Diyarbakır-Bingöl karayolu kazılan hendekler sebebiyle ulaşıma kapandı.

 

Lice'nin Fis Ovası bölgesinin iki tarafında da kontrol noktası oluşturuldu. Lice bölgesindeki çatışmaların ardından bölgedeki gerginlik sürüyor.


Diyarbakır-Bingöl karayolunda ulaşım çatışma ve hendeklerden dolayı sağlanamıyor. Geçen yıl Mayıs ayında 24 gün hendeklerden dolayı ulaşıma kapatılan karayolu yine kapandı.


Diyarbakır Valiliği'nin 'özel güvenlik bölgesi' ilan ettiği Lice'nin Fis Ovası bölgesinde PKK tarafından çok sayıda hendek açıldı. Buraya 2 gün önce hava destekli operasyon düzenleye güvenlik güçleri, ovanın hem Lice hem de Kocaköy tarafına güvenlik noktası oluşturdu.


Diyarbakır-Lice ulaşımı Hani ilçesi üzerinden sağlanıyor. Kocaköy ilçesinden Lice'ye ulaşım olmadığı için Kocaköy ilçesine kadar gelen araçlar Hani istikametine yönlendiriliyor.

 

Diyarbakır-Bingöl ulaşımı ise Elazığ üzerinden sağlanıyor. Diyarbakır- Hani karayolunda geçen günlerde yakılan çok sayıda aracın enkazı hala yolda bekliyor.

 

Alınan bilgiye göre, çekici ve kurtarıcı araç sahipleri, arabalarının yakılacağı endişesiyle bölgeye gitmiyor. Hani yolunda 5, Bingöl yolunda ise 3 aracın enkazı bulunuyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler