1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hendek kazılacağı ihbarını aldılar
Hendek kazılacağı ihbarını aldılar

Hendek kazılacağı ihbarını aldılar

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, hendek kazılacağı istihbaratı alan polis, belediyenin iş makinalarına el koydu.

A+A-

İlçe Kaymakamı Murat Kütük, iş makinalarını tedbir amaçlı aldıklarını belirtti. Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, dün gece belediyeye ait garaja gelen polis ekipleri, 3 iş makinasını alarak, emniyet binası karşısına götürdü.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkan Vekili Kerim Canpolaten, “Gerekçe olarak 'bilgi aldık bazıları sizin araçları alıp başka yerlerde kullanacak' denildi. Kaymakamlıktan yazı getirmişler. Bununla birlikte 3 kepçemize el koyarak, emniyete götürdüler” dedi.


İlçe Kaymakamı Murat Kütük ise, araçların tedbir amaçlı alındığını belirterek, “Birileri tarafından araçlar alınarak yollar kapatılıyordu. Emniyet birimlerimiz, birilerinin yolları kapatmak için iş makinalarını alacağı bilgisine ulaşmış. Nitekim, dün akşam saatlerinde böyle bir girişimde de bulunulmuş. Bu nedenle makinalar alınarak, emniyet binamızın karşısına park edilmiştir. Belediyenin iş makinaları ile ilgili işleri olduğunda hizmet için yetkililere teslim edilecektir” diye konuştu. 


(İHY-MP-SO-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler