1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hemşirelikte kariyer planlama ve iş olanakları
Hemşirelikte kariyer planlama ve iş olanakları

Hemşirelikte kariyer planlama ve iş olanakları

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu tarafından “Hemşirelik Haftası Etkinlikleri” kapsamında “Hemşirelikte Kariyer Planlama ve İş Olanakları” başlıklı panel düzenlendi.

A+A-

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere hemşire ve hemşire adayları yoğun ilgi gösterdi.İlkin Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde bulunan Atatürk Anıtı önüne Başhemşire Selda Budak tarafından çelenk konuldu. Başhemşire, başhemşire yardımcıları ve bir grup hemşirenin katıldığı törende saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı okunarak göndere bayrak çekildi.
 
Ardından Tıp Fakültesi konferans salonunda  düzenlenen panele geçildi.Diyarbakır Atatürk Sağlık Yüksekokulu Psikiyatri Hemşireliği Bölümü Arş. Gör. Dr. Funda Gümüş ve Yrd. Doç. Dr. Gülhan Yiğitalp’in konuşmacı olarak katıldığı panel, interaktif bir şekilde yürütüldü.
 
Hemşirelik programının amacı hakkında bilgi vererek, hemşirelik Kanununda Yapılan düzenlemelere değinen Dr. Funda Gümüş, öğrenci değişim programları konusunda detaylar sundu.
 
Avrupa üniversiteleri ve burslar konusunda da öğrencileri aydınlatan Gümüş, hemşirelikte iş olanakları, çalışma alanları ve geleceğin meslekleri konusunda açıklamalarda bulundu.
 
Her insanın, iyi bir meslek sahibi olmak ve  hayatı boyunca girdiği ve bulunduğu işlerde kariyer yapmak istediğini belirten Doç. Dr. Gülhan Yiğitalp, meslek seçimi ile başlayıp, hedeflenen kariyere ulaşmanın uzun bir yolculuk gerektirdiğini anlattı.
 
Kariyerin, Kişisel ve örgütsel hedeflerle doğrudan bağlantılı, kişinin hayatı boyunca yaşayacağı kısmen kontrol altında tutacağı iş tecrübesi, bulunduğu konumla ilgili tutum ve davranışları içeren bir süreç olduğuna dikkat çeken Yiğitalp, kariyer planlamanın yararları, hemşirelikte kariyer planlamanın önemi konularında açıklamalarda bulundu.

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT