1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hemşire ve sağlık memurlarına saldırı
Hemşire ve sağlık memurlarına saldırı

Hemşire ve sağlık memurlarına saldırı

DİYARBAKI – Diyarbakır'da Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), bir hemşire ve iki sağlık memurunun hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.

A+A-
Dicle Üniversitesi (DÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya sendika üyelerinin yanı sıra çok sayıda hastane çalışanı da destek verdi.
 
Saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarından Ömer Kaplan, yıllardır sağlıkta dönüşüm projesi adı altında sağlık çalışanlarına ve halka masal anlatıldığını savundu. Sağlıkta dönüşüm projesinin yıkım olduğunu düşündüklerini ifade eden Kaplan, “Yanılmak isterdik ama gün be gün yaşananlar bizleri haklı çıkarmaktadır. Yaşananlara baktığımızda artık bu masalın bittiğini görüyoruz. Uygulanmakta olan sağlık politikası her geçen gün gerek sağlık hizmetini sunanlar açısından, gerekse hizmeti alanlar açısından karmaşık bir hal almaktadır.
 
Uygulanmakta olan sağlık politikasıyla hastaneler işletme, hastalar müşteri ve sağlık çalışanları da birer hizmet kölesi durumuna getirildi. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü saldırı ve taciz meşru hale geldi. Son zamanlarda yaşanan tüm aksaklıların faturası çalışanlara çıkarıldı” dedi.
 
Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.
 
(BE-MP-HA-Y)

HABERE YORUM KAT