1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. HEM'e başvurular internet üzerinden de yapılacak
HEM'e başvurular internet üzerinden de yapılacak

HEM'e başvurular internet üzerinden de yapılacak

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Halk Eğitimi Merkezi'nde açılacak kurslara, vatandaşlar internet üzerinden de başvuru yapabilecek. Başvurular 21 Eylül ile 2 Ekim arasında olacak.

A+A-

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Halk Eğitimi Merkezi’nde açılacak kurslara, vatandaşlar internet üzerinden de başvuru yapabilecek.

 

Başvurular bugün başlarken, 2 Ekim tarihine kadar başvurular alınacak.


Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde açılması planlanan destekleme ve yetiştirme kurslarına kayıtlar internet üzerinden yapılabilecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çermik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bedri Büyükbayram, böylelikle yoğunluğun önüne geçilebileceğini belirterek özetle şöyle konuştu;
 “Halk Eğitimi Merkezi olarak yeni eğitim ve öğretim yılında açılacak olan kursların başvuru taleplerini internet üzerinden yapılabilecek.

 

Kurslara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, halk eğitimi merkezinin bağlı olduğu https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresi üzerinden kayıtlarını yapabilirler. Bu sayede kurslar için yapılan başvurulardaki yoğunluk da azalacak. Aynı zamanda vatandaşlarımız da buraya kadar gelmek zorunda kalmayacak.

 

Kurslara internet üzerinden başvurularını 21 Eylül ile 2 Ekim arasında yapabilecekler. Vatandaşların talebi doğrultusunda, gerekli çoğunluk sağlandığı takdirde farklı alanlarda da kurslarımızı açacağız.”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler