1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. HEM'de yıl sonu sergisi açıldı
HEM'de yıl sonu sergisi açıldı

HEM'de yıl sonu sergisi açıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerleri tarafından yıl sonu sergisi açıldı.

A+A-

Hatuniye Medresesi'nde düzenlenen serginin açılışına İlçe Kaymakam Hidayet Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Tabur Komutanı Komando Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer Güner, öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Hani Kaymakamı Sarı, kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesinden dolayı kursiyer, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

Kaymakam Sarı, "Gerçekten çok büyük emek harcanmış. El emeği göz nuru ürünlerini kursiyerlerimiz gerçekten çok güzel bir çalışma yaparak sergilemiş. Meşakkat dolu el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ve yöresel el sanatlarının geleceğe taşınması önemli" dedi.

HEM Müdürü Abdulbaki Üçdağ ise kursların önemine değindi. Üçdağ, "Giyim, el sanatları, biçki dikiş trikotaj ilçe merkezi ve köylerde faaliyet gösteren ipek halı kurslarına ait el emeği göz nuru olarak ortaya konulan eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Halk eğitim olarak eğitim ve öğretim yılı başından itibaren merkez ve mahallelerde alan taraması yapılarak istekler doğrultusunda mesleki, sosyal-kültürel ve okuma-yazma kurslarının açılmasını sağladık. Bu kapsamda merkezimizde 56 mesleki kurs,75 sosyal ve kültürel kurs, 21 okuma-yazma kursu, 17 halı kursu açıldı. Bu kurslara 2 bin 650 kadın 850 erkek olmak üzere toplam 3 bin 500 kursiyer eğitim gördü" dedi.

Açılış konuşmaların ardından Kaymakam Sarı ve beraberindekiler sergiyi gezerek ürünlerle ilgili bilgi aldı. Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.


(İÜ-YRT-MO-Y)

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT