Helikopter keyfi

Helikopter keyfi

Valiliği ile Jandarma Bölge Komutanlığı'nın SODES projesi kapsamında çocuk yuvasında kalan 40 çocuk askeri Sikorsky helikopterlerine binmenin heyecanını yaşadı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği ile Jandarma Bölge Komutanlığı'nın 'Bilinçli ve güvenli yaşam' projesi kapsamında çocuk yuvasında kalan 40 çocuk için çeşitli faaliyetler düzenlendi. Proje kapsamında ilk olarak vizyona yeni giren 'Sürgündeki İnek' adlı film izleyen çocuklar, daha sonra Jandarma Bölge Komutanlığı'na getirildi. Komutanlıktaki etkinliği Vali Mustafa Cahit Kıraç, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör, İl Jandarma Komutanı Albay Hilmi Atabay da katıldı. Çocuklarla birlikte yemek yiyen protokol daha sonra çocuklara hediye dağıttı.

Valilik ve Jandarma Bölge Komutanlığınca SODES kapsamında yürütülen proje kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri'nde barınan 50 çocuk, ilk kez yakından görme fırsatı buldukları askeri helikopterlere binerek gönüllerince eğlendi.

HELİKOPTER KEYFİ

Jandarma Bölge Komutanlığı'nın "Bilinçli ve Güvenli Yaşam Projesi" kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan 50 çocuk ilk olarak sinemaya götürüldü. Öğrenciler daha sonra Jandarma Bölge Komutanlığı Sosyal Tesislerinde rütbeli askerlerle yemek yedi. Eğitimli köpek timlerinin gösterisini izleyen çocuklar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör ve Vali Mustafa Cahit Kıraç öğrencilere hediyeler dağıttı. Vali Kıraç, yaptığı konuşmada, proje kapsamında öğrencileri misafir etmekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek, "Bu projelerin amacı çocukların, kadınların, gençlerin ve yaşlıların hayatlarını kolaylaştırmaya yöneliktir" dedi.

VALİ KIRAÇLA

Vali Kıraç, Diyarbakır Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı'nca ortaklaşa yürütülen SODES projeleri kapsamında özellikle çocuklara, gençlere ve yaşlılara yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Diyarbakır'da uygulamaya koyduğumuz 81 ayrı proje bulunuyor. Bu projelere yaklaşık 1 milyon 100 bin lira kaynak harcanıyor. Bu projelerin amacı çocukların, kadınların, gençlerin ve yaşlıların zor durumdaki yaşamlarından kurtararak, hayatlarını kolaylaştırmaya yöneliktir. Bu insanların hayatını kolaylaştırmak için sosyal projelere ağırlık veriyoruz. Bireyin toplumsal yaşam içindeki uyumunu ve sosyal barışı sağlamada insanların bazı zorluklar çektiği gerçektir. Birliğimiz, bütünlüğümüzü ve beraberliğimiz daim olsun. Türkiye Cumhuriyeti olarak biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin sürekli kaynaşması lazım."

HEDİYELER VERİLDİ

Askerlerin keplerini takan çocuklar, ilk kez yakından gördükleri askeri helikopterlerin içerisinde ve önünde fotoğraf çektirdi.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığınca yürütülen "Bilinçli ve Güvenli Yaşam Projesi" kapsamında 17 ilçeden 50'şer kişilik gruplar halinde 850 öğrencinin ağırlanması hedefleniyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT