1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Hedefim dünya şampiyonluğu'
'Hedefim dünya şampiyonluğu'

'Hedefim dünya şampiyonluğu'

"Dünya şampiyonluğu için güreşeceğim. Allah'ın izniyle altın madalya ile ülkeme döneceğim. Bayrağımızı orada göklere çıkartacağım"

A+A-

Terör nedeniyle ailesiyle göç ettiği İzmir'de güreşe başlayan ve kariyerine Ankara ASKİ Spor Kulübünde devam eden 17 yaşındaki Diyarbakırlı milli sporcu İsmail Gün, Dünya Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda altın madalya hedefliyor.

Milli güreşçi, terör nedeniyle ailesiyle birlikte Diyarbakır'dan İzmir'e göç ettiğini ve burada güreş hayatına başladığını, 7 yıldır da minderde mücadele verdiğini kaydetti.

Yaşadıkları mahalledeki güreşçi ikiz kardeşlerin yönlendirmesiyle bu spora başladığını anlatan İsmail Gün, "Onlarla birlikte antrenmanlara katıldım. Çalışmalara başladıktan bir hafta sonra turnuvaya götürdüler, orada birinci oldum. Daha sonra Aydın Güreş Eğitim Merkezi'ne gittim. Nuri Tunç hocam, sağ olsun bana çok yardımcı oldu. 2012 yılında Afyonkarahisar'da Türkiye üçüncüsü, 2013 yılında Aksaray'da Türkiye ikincisi ve 2014 yılında Gaziantep'te Türkiye şampiyonu oldum." diye konuştu.

- "Dünya şampiyonluğu için güreşeceğim"

İsmail Gün, daha sonra Ankara ASKİ Spor Kulübü bünyesinde güreşe devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:
"Hocalarımız o dönemde çok iyi çalıştırdılar. Onlar sayesinde geçen yıl Elazığ'da Türkiye şampiyonu oldum. Bu yıl Uşak'ta Türkiye şampiyonu oldum. İsveç'in Stockholm kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda ise çeyrek finalde yenildim. Dünya Şampiyonası'na çok iyi hazırlandık. Dünya şampiyonluğu için güreşeceğim. Allah'ın izniyle altın madalya ile ülkeme döneceğim. Bayrağımızı orada göklere çıkartacağım."

HABERE YORUM KAT