1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hebun-Varolmak Sergisi açıldı
Hebun-Varolmak Sergisi açıldı

Hebun-Varolmak Sergisi açıldı

Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle, genç ressam Mehmet Resul Kaçar'ın “Hebun-Varolmak” adlı ikinci kişisel sergisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda açıldı. Sergi, 15 Mayıs'a kadar açık olacak.

A+A-
“Hebun-Varolmak” adlı serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, Genel Sekreter Yardımcıları Abdullah Sevinç,  Hüseyin Bayrak, Meclis Üyesi Erkan Erenci, Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe ve çok sayıda kişi katıldı. Sergiyi dolaşarak, ressam Kaçar'dan bilgi alan Genel Sekreter Fethi Suvari, çalışmaları çok beğendiğini söyleyerek, sanatçıyı kutladı.
 
 
“Hayatın içinden bazı anları çağrıştıran sergide sanatçının kendi hayatını işlemesi ve sosyal çevresine eleştirel yaklaşım biçimi önemli bir tavır.” diyen Süvari, “Sanatçımız hayatla kurduğu bağı önemsiyor. Bu çizgiyi yakaladığı için kendisini kutluyoruz.” diye konuştu. Ressam Kaçar da serginin 7 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyerek, eleştirel ve ironik çizgilere yer verdiğini belirtti.   
 
43'ü karakalem, 14'ü yağlıboya olmak üzere 57 eserden oluşan sergide, insanların psikolojik duygu durumları yansıtılıyor. Çizgilerinde varoluşu ve kendi varoluşunu anlatan Kaçar, özellikle öğrencilerinin portrelerine yer veriyor.
 
M. Resul Kaçar kimdir?
 
 
1984 yılında Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Ergani ilçesinde tamamladı. 2003 yılında özel yetenek sınavıyla Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünü kazandı. Oya Kınıklı'nın atölyesinde resim ana dalından 2007 yılında mezun oldu. 2007–2008 yıllarında fabrika, holding ve otellere duvar resimleri yaptı. 2008 yılında MEB'e bağlı çalışmaya başladı. Çalışmalarına atölyesinde devam etmektedir. Sanatçı çok sayıda karma sergide yer almıştır. 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT