1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'ye sabaha karşı Kocaeli Sürprizi
HDP'ye sabaha karşı Kocaeli Sürprizi

HDP'ye sabaha karşı Kocaeli Sürprizi

DİYARİNSESİ.ORG - Seçimlerde en büyük patlamayı yapan Halkların Demokrasi Partisi, oy sayımlarının tamamlanmasının ardından, son olarak yurt dışı oylarının dahil edilmesiyle birlikte Kocaeli'de MHP'nin kazandığı bir milletvekilliğini HDP kazandı.

A+A-

HDP Kocaeli'den son dakikada gelen bir milletvekili ile birlikte toplam 80 milletvekilliğine ulaşmış oldu. MHP ise Kocaeli'de kaybettiği bir Milletvekili ile 81 olan sayısı 80'e düşmüş oldu.

Dün gece Kocaeli'de tamamlanan oy sayım işlemlerinin ardından 2 milletvekili çıkarma sevinci yaşayan MHP Kocaeli teşkilatında, yurt dışı oylarının sayımı sonrasında HDP'nin oylarını arttırması ve 1 milletvekili kazanmasıyla, MHP'nin vekil sayısı 1'e düştü.

Kocaeli'de MHP seçim sonuçlarına itiraz edecek

Yurt dışı oylarının sayılmasıyla birlikte Kocaeli'deki milletvekili sayısı 2'den 1'e düşen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli İl Başkanlığı yönetimi, seçim sonuçlarına itiraz etmeye hazırlanıyor.

 


O ilde MHP'ye şok
Bunun üzerine MHP Kocaeli İl Başkanlığı yönetimi, yurt dışı oylarının sayımıyla vekilliği HDP'li Ali Haydar Konca'ya kaptıran Lütfü Türkkan'ın öncülüğünde sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyor. Türkkan ve beraberindeki partililerin, gün içerisinde Kocaeli Adliyesi'ne gelerek itiraz dilekçelerini teslim etmeleri bekleniyor.

2015-06-08_113814.jpg2015-06-08_113922.jpg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler