1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'nin köy ziyaretleri devam ediyor
HDP'nin köy ziyaretleri devam ediyor

HDP'nin köy ziyaretleri devam ediyor

Seçim çalışmalarını sürdüren HDP Vekil adayları Yenişehir İlçesi'ne bağlı köyleri ziyaret etti.

A+A-
HDP'li Vekil adayı Çağlar Demirel,seçim çalışmaları kapsamında Yenişehir İlçesi’ne bağlı köyleri ziyaret etti.Vekil adaya Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu, DBP ve HDP Yenişehir İlçe Eş başkanları eşlik etti.  Terziyan Köyünü ziyaret eden Demirel ve beraberindekiler, yurttaşlarla bir süre sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Konvoylarla eşlik edilen ziyaretlerde, mahalle halkı alkış ve zılgıtlar eşliğinde sık sık “Bijî Serok Apo” “Bizler HDP Bizler Meclise” sloganları attı.
Çağlar Demirel, köy sakinlerine "Biz Sizden oy istemeye gelmedik. İsteklerinizi ve dileklerinizi dinlemeye geldik. " derken, kadınlar da barış dileklerinde bulundu.
HDP Yenişehir İlçe Örgütü tarafından Dokuz çeltik (Şéhkent) köyü ve Lise Caddesi’nde halk şöleni düzenlendi. Şölene HDP Amed Milletvekili adayı Çağlar Demirel,  Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu ve HDP,DBP Yenişehir İlçe eş başkanları ve yüzlerce yurttaş katıldı.Şölenin mitinge dönüştüğü ve havai fişek gösterilerinin yapıldığı etkinlikte sık sık “Bijî Serok Apo”, “Bizler HDP,Bizler Meclise” sloganları atıldı. Halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan vekil aday, HDP bayraklarını taşıyan kitle ile çalınan müzikler eşliğinde halaylar çekti. Şölen, Kürt özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına yapılan saygı duruşuyla başladı.
Etkinlikte konuşan Vekil aday Çağlar Demirel, “HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde barajı geçemeyeceğini söyleyenlere bu coşkulu halk  şimdiden cevabını  vermiştir” dedi.
7’den 70'e tüm halkın sandıklara sahip çıkması gerektiğini belirten Demirel,"Bizi türlü provokasyonlarla barajın altında bırakmaya çalışanlar, halkların iradesinin meclise yansımasını istemeyenler bugün Amed’te gördüler ki 7 Haziran günü elleri boş döneceklerini anladılar” diye konuştu.
Milletvekili adayları Nimetullah Erdoğmuş, Nesrin Şanlı, Sur Belediye Eşbaşkanı Fatma Şık Barut ise beraberlerindeki partililerle, Diyarbakır sur diplerinde dinlenen yurttaşları ziyaret etti. İlgiyle karşılanan partililer, yurttaşlardan seçimlerde destek isterken, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde oylarını HDP'den yana kullanacaklarını söyleyen yurttaşlar ise adaylara başarı temennisinde bulundu.
 
Milletvekili Adayı İdris Baluken de devam ettiği seçim çalışmaları kapsamında 10 Numara Vakfı Yetkilileri, Öze Dönüş Platformu Çalışanları, Suffe Medresesi, Azadi Hareketi ve kentte bulunan din insanları ile bir araya geldi. 
 
HDP Diyarbakır il örgütü yöneticilerinin de bulunduğu ziyaretlerde konuşan Baluken, Ortadoğu, Türkiye ve Kürdistan'da İslam'ın iktidar aracı olarak kullanılması ve devlet ideolojisi olarak milliyetçilikle bağdaştırılmasını eleştirdi. Türkiye'de 90 yıldır Türk-İslam ideolojisi adı altında İslam'ın özüne aykırı bir devlet dininin oluşturulmaya çalıştırıldığını belirten Baluken, dinin devlet tahakkümü altında tutulmaya çalışıldığını belirtti. Müslüman din alimleri ve din kurumları olarak, diğer din ve inanç haklarının gözetilmesi ile ilgili birincil derecede bir sorumluluk oluşması gerektiğini belirten Baluken, IŞİD, El-Nusra ve AKP gibi zihniyetlerin başka inançlara yaşam hakkı tanımadığını ifade etti.
 
HDP Bağlar’da seçim çalışmalarına hız verdi
 
HDP Diyarbakır Milletvekili Adayları Edip Berk ve Çağlar Demirel seçim çalışmaları kapsamında Bağlar’ın Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Göletli Park’ta esnafları ziyaret ederek, parkta bulunan yurttaşlarla buluştu. Esnaf ve yurttaşlardan tam destek alan HDP’li adaylara, Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat ve HDP, DBP Bağlar İlçe Örgütleri Eş Başkanları ile partililer eşlik etti.

HABERE YORUM KAT