1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'nin Kadın Başkanvekili belli oldu
HDP'nin Kadın Başkanvekili belli oldu

HDP'nin Kadın Başkanvekili belli oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İkinci Başkanvekilliğine Çağlar Demirel getirildi. HDP aynı zamanda 8 Ocak tarihine kadar yerel konferanslarını tamamlamayı ve 17-18 Ocak tarihlerinde de merkezi konferansı yapmayı planlıyor.

A+A-

Hakların Demokratik Partisi (HDP), 26'ıncı dönem yasama faaliyetleri çerçevesinde daha önce Kadın Meclis Grubu Kadın Başkanvekilini belirledi. Buna göre Meclis Başkanvekilliği görevine getirilen Pervin Buldan'ın yerine Çağlar Demirel, HDP'nin ikinci grup başkanvekili olarak görevlendirildi.
 
HDP'de daha önce İdris Baluken'in başkanvekiliği görevini sürdürme kararı alınmış, Pervin Buldan ise Meclis Başkanvekili olarak belirlenmişti.HDP'li kadınlar, kendi Grup Başkanvekili adaylarını belirledi.
 
Öte yandan iki gündür sürdürülen HDP Grup Toplantısı ile bu akşam başlayan MYK toplantısında ise partinin kongre ve konferans çalışmaları gözden geçirilerek çalışmaların hızlandırılması kararlaştırıldı.
 
Buna göre, yereller kendi konferans tarihlerini belirleyecek, HDP de 8 Ocak tarihine kadar yerel konferansların tamamlanmasını kararlaştırdı. HDP, 17-18 Ocak tarihinde de merkezi konferansını yapmayı amaçlıyor. Konferans'tan sonra 24 Ocak tarihinde de HDP'nin kongresi gerçekleştirilecek.
 
HDP kongre ile birlikte Parti Meclisi'ni ve yeni MYK'yi daha aktif hale getirmeyi ve genişletmeyi amaçlıyor. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler