1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'HDP'nin başarısı 100 yıllık zaferdir'
'HDP'nin başarısı 100 yıllık zaferdir'

'HDP'nin başarısı 100 yıllık zaferdir'

İzmir Barış Anneleri Meclisi Üyesi Cemile Aydın, HDP'nin 7 Haziran'daki başarısının 100 yıllık bir zafer olduğunu söyledi.

A+A-

İzmir Barış Anneleri Meclisi, HDP'nin 7 Haziran'da büyük bir zaferle seçimlerden çıkması ardından Diyarbakır'da yaşanan provokasyona ilişkin HDP İzmir il binasında basın toplantısı düzenledi.

Meclis üyesi Cemile Aydın, HDP'nin 7 Haziran'daki başarısının 100 yıllık bir zafer olduğunu belirterek, HDP'nin zaferinin Türkiye halklarının zaferi olduğuna vurgu yaptı. Seçim süreci boyunca HDP'ye yüzlerce saldırının gerçekleştirildiğini hatırlatan Aydın, HDP'nin anti demokratik bir uygulama olan yüzde 10 barajını geçtikten sonra karanlık güçlerinin tekrar devreye sokulduğuna dikkat çekti.


HDP'nin zaferi ile demokratik bir ortamın sağlandığını ve barışın yeniden tesis edilmesi için tarihi bir fırsat ortaya çıktığını belirten Aydın, "Maalesef 1990'lı yılların karanlık güçleri Diyarbakır'da ortaya çıktı. Kürt halkının bu tarihi zaferini kabullenmek istemeyen çevreler, yeni bir planı ortaya koymuştur. Biz başta anneler olmak üzere Kürt halkı olarak ülkede geliştirilmek istenen ve HDP'nin başarını gölge düşürecek olaylar karşısında büyük bir güçle duracağız" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler