1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'liler ile MHP’liler arasında gerginlik
HDP'liler ile MHP’liler arasında gerginlik

HDP'liler ile MHP’liler arasında gerginlik

Gaziantep’te adliye önünde bekleyen HDP’liler ile MHP’liler arasında gerginlik yaşandı.HDP'liler ile MHP’liler arasında gerginlik gerginlik

A+A-

Gaziantep’teki oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından adliye önünde bekleyen partililer arasında gerginlik yaşandı. Seçimin sona ermesinin ardından oy pusulaları sandık görevlileri tarafından polis eşliğinde Gaziantep Adliyesi’ne götürüldü.

Minibüs ve otobüslerle adliyeye getirilen görevliler, oy pusulalarının bulunduğu torbaları yetkililere teslim etti. Oy pusulaları adliyeye götürüldüğü sırada HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Celal Doğan da adliye önüne geldi. Aracından inen Doğan, HDP’liler tarafından zafer işareti ve alkışlarla karşılandı. HDP’lilerin zafer işareti yapması üzerine yolun karşısında duran MHP’liler de bozkurt işareti yaparak karşılık verdi. İki grup kısa süre de yolun ortasına ilerleyerek buluştu. Kalabalığın ortasına giren Celal Doğan, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Doğan’ın çabaları da yeterli olmayınca araya polisler girdi. Kalabalığı birbirinden uzaklaştıran polisler, her iki grubu da adliye önünden uzaklaştırdı. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT